Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

WSPARCIE DLA FIRM W CZASACH COVID-19

LGD Dolina Stobrawy ogłosiła nabory na zakładanie i rozwój firm

Nabór
07.11.2016
Obraz Gerd Altmann z Pixabay
Obraz Gerd Altmann z Pixabay

Wsparcie na podejmowanie oraz rozwój działalności gospodarczej można dostać w ramach dwóch naborów ogłoszonych przez Lokalną Grupę Działania (LGD) Dolina Stobrawy. Wnioski w obu naborach będzie można składać od 21 listopada do 21 grudnia.

LGD Dolina Stobrawy zorganizuje też w najbliższym czasie spotkania informacyjne oraz szkolenia z pisania biznesplanów dla zainteresowanych tymi naborami.

Pierwszy z ogłoszonych przez LGD naborów dotyczy podejmowania działalności gospodarczej. Ma on przyczynić się do wzrostu aktywności gospodarczej i rozwoju przedsiębiorczości na obszarze, który swym zasięgiem obejmuje Dolina Stobrawy oraz sprzyjać tworzeniu i utrzymaniu miejsc pracy. Jak informuje w ogłoszeniu LGD - do rozdysponowania wśród osób chętnych do zakładania firm jest 660 tys. zł.

Pomoc jest przyznawana w formie ryczałtu (premii) w wysokości 60 tys. zł. Pieniądze te mają być wypłacane w dwóch transzach: pierwsza obejmuje 80 proc. kwoty przyznanej pomocy, druga 20 proc. O pomoc w tym naborze mogą ubiegać się osoby fizyczne, spełniające opisane w ogłoszeniu warunki.

Pula pieniędzy w naborze na rozwój działalności to z kolei 830 tys. zł. Pomoc w tym przypadku będzie przyznawana w formie refundacji 70 proc. tak zwanych kosztów kwalifikowalnych. Z regulaminu konkursu wynika, że maksymalna kwota pomocy może wynieść do 200 tys. zł. W tym naborze o pomoc mogą ubiegać się zarówno osoby fizyczne, jak i prawne spełniające określone warunki.

W przypadku obydwu naborów wnioski wraz z załącznikami można składać od 21 listopada do 21 grudnia bezpośrednio w biurze LGD: Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Dolina Stobrawy”, Kluczbork, Rynek 1 (Ratusz), w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.30.

Spotkania Informacyjne dla zainteresowanych obydwoma naborami zaplanowano w: Byczynie (14 listopada, godz. 18.00 sala nr 9 Urzędu Miejskiego w Byczynie); Wołczynie (15 listopada, godz. 15.00 sala posiedzeń Urzędu Miejskiego w Wołczynie); Oleśnie (16 listopada, godz. 18.00, sala lustrzana Miejskiego Domu Kultury w Oleśnie); Lasowicach Wielkich (22 listopada, godz. 15.00, sala sesyjna Urzędu Gminy w Lasowicach Wielkich) oraz Kluczborku (23 listopada, godz. 15.00, sala konferencyjna Urzędu Miejskiego w Kluczborku).

LGD zorganizuje również szkolenia z pisania biznesplanów. Pierwsze, dotyczące naboru na rozwijanie działalności gospodarczej, odbędzie się 25 listopada w godz. 9.00-15.00 w sali konferencyjnej w kluczborskim Ratuszu. Drugie, dotyczące podejmowanie działalności gospodarczej – 28 listopada w godz. 9.00-15.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Kluczborku.

Jak informuje LGD Dolina Stobrawy na swojej stronie internetowej - uczestnictwo w tych spotkaniach będzie upoważniało do otrzymania punktów w ramach Lokalnych Kryteriów Wyboru, zgodnie z którymi Rada Decyzyjna oceniać będzie złożone projekty. LGD prosi jednocześnie o przesyłanie pytań dotyczących pisania biznesplanów do 20 listopada 2016r. na maila biuro@dolinastobrawy.pl, tak aby eksperci na szkoleniach dotyczących biznesplanów mogli na nie odpowiedzieć.

LGD Dolina Stobrawy obejmuje działalnością obszar 5 gmin z północnej części woj. opolskiego: Kluczborka, Wołczyna, Byczyny, Olesna oraz Lasowic Wielkich.

Więcej:

http://dotacje.dolinastobrawy.pl/ogloszenie-o-naborze-wnioskow-nr-12016/

http://dotacje.dolinastobrawy.pl/ogloszenie-o-naborze-nr-22016/