Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

WSPARCIE DLA FIRM W CZASACH COVID-19

Kuracja odchudzająca w MM Systemy

Wydarzenie
27.03.2019

Barbara Maria Wanda – tak brzmią personalia kuracjuszki, której proces upiększania, odmładzania oraz odchudzania poszczególnych partii uroczyście podsumowano 27 marca br. w Kątach Opolskich.  Nie byłoby w tym nic wyjątkowego, gdyby nie fakt, że na ten jeden wieczór kliniką stał się jeden z opolskich zakładów produkcyjnych – firma MM Systemy Sp. z o.o., a pacjentką – najnowszy model BMW serii 3, dostarczony na czas konferencji przez Salon Sprzedaży BMW Sikora z Opola.

Konferencję, stylizowaną na naukowe sympozjum medyczne, zorganizowano przy okazji realizacji projektu wdrożeniowego dla niemieckiego koncernu BMW. Pierwsze części produkowane dla modelu BMW serii 3 w podopolskiej fabryce zeszły z linii produkcyjnej w listopadzie 2017 roku, jednak dopiero w marcu tego roku dokonano światowej premiery samochodu.

Auto zostało przez niemiecki koncern dosyć znacząco zmienione konstrukcyjnie, ale także i sylwetka nabrała nowego charakteru. Z tłoczni w Kątach Opolskich do Niemiec trafia 69 podzespołów do różnych modeli BMW. – Około 7 procent łącznej powierzchni karoserii BMW serii 3 jest produkowana w MM Systemach na Opolszczyźnie. Można zatem powiedzieć, że w pewnym sensie owo słynne, niemieckie BMW jest po trosze opolskie – podsumowuje żartobliwie Roland Krause, prezes zarządu firmy MM Systemy. Tylko w latach 2018/2019 spłynęło i spłynie jeszcze z taśm produkcyjnych opolskiej tłoczni ok. 58 mln części dla tego koncernu samochodowego.

Konferencja była okazją nie tylko do podsumowania wdrażanego dla BMW projektu, ale także do podziękowań skierowanych pod adresem przedstawicieli niemieckiej spółki - matki (Muhr Metalltechnik) oraz partnerów naukowych: Politechniki Opolskiej oraz Parku Naukowo – Technologicznego w Opolu.

MM Systemy Sp. z o.o. to jedna z najnowocześniejszych fabryk na Opolszczyźnie. Oprócz firmy Muhr Metalltechnik z Wenden, swój oddzial grupa ma także w Newberry w Stanach Zjednoczonych.

Zakład zlokalizowany w Kątach Opolskich specjalizuje się w produkcji elementów karoseryjnych ze stali i aluminium, posiada nowoczesny park maszynowy, w tym roboty, i wdraża ideę Przemysłu 4.0. Jest autorem patentów i zastrzeżeń, prowadzi także szeroko zakrojoną współpracę naukowo – badawczą z jednostkami naukowymi, m.in. z Politechniką Opolską, Parkiem Naukowo – Technologicznym w Opolu oraz Instytutem Fraunhofera.

Wśród innych odbiorców części produkowanych przez MM Systemy, znajdują się m.in. Volvo, Mercedes, Audi, Seat, Ford, Bentley czy Scania.

Źródło: materiał prasowy firmy MM Systemy