Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

WSPARCIE DLA FIRM W CZASACH COVID-19

Kupuj taniej prąd do firmy

Spotkanie
22.02.2021

Lepiej kupować energię elektryczną w grupie, na cały rok, czy doraźnie z dnia na dzień? Odpowiedzi na te pytania mają dać dwa kolejne spotkania, które OCRG organizuje dla firm zainteresowanych grupowymi zakupami energii. Cel jest taki, by pomóc firmom obniżyć koszty ich funkcjonowania.

- Wyjaśnimy też czym są audyty energetyczne, rynek dnia następnego, SPOT czy licznik AMI.  Podejmiemy także temat OZE, czyli odnawialnych źródeł energii i spróbujemy ustalić, czy jest to przysłowiowa gra o miliony czy strata czasu – wyjaśnia Piotr Regeńczuk z Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera działającego w Opolskim Centrum Rozwoju Gospodarki, które organizuje spotkania.

Spotkania odbędą się 24 lutego oraz 26 lutego i 3 marca ONLINE na platformie MS Teams.

Pierwsze spotkanie – 24 lutego - zaplanowano z firmą INNPACT, która  jako broker i doradca energetyczny już siódmy raz będzie wspierać opolskie firmy w zakupie grupowym. Jej eksperci podzielą się doświadczeniem w zakresie oszczędności energetycznych, informacjami o zmianach prawnych w energetyce oraz podpowiedzą,  w jakie odnawialne źródła energii warto inwestować. Cel tego spotkania będzie zakup grupowy energii i gazu na rok 2022.

W drugim spotkaniu, zaplanowanym na dwa terminy: 26 lutego i 3 marca – weźmie udział firma Fortum. To duże, międzynarodowe przedsiębiorstwo energetyczne, które dostarcza klientom prąd, ciepło i chłód, a także inteligentne rozwiązania związane z oszczędzaniem energii, gazu czy ciepła. Eksperci firmy przedstawią alternatywę dla zakupu grupowego czyli SPOT – zakup krótkoterminowy energii. Podzielą się też wiedzą na temat aktualnej sytuacji na rynku i spróbują odpowiedzieć na pytanie, jak stać się firmą korzystającą tylko z „zielonej energii”, a także czy warto inwestować w zieloną energię.  Cel spotkania: zakup krótkoterminowy energii elektrycznej i gazu w roku 2021 i 2022.

Firmy zainteresowane udziałem w powyższych spotkaniach prosimy o zgłoszenia na adres: p.regenczuk@ocrg.opolskie.pl  Linki z zaproszeniem na każde ze spotkań zostaną przesłane na adresy mailowe osób, które wyślą zgłoszenia na podany e-mail.

Więcej informacji o tematyce spotkań w zaproszeniu zamieszczonym poniżej.