Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

WSPARCIE DLA FIRM W CZASACH COVID-19

Kolejny nabór na wsparcie prac badawczo-rozwojowych

Nabór
06.02.2017
Obraz Peggy und Marco Lachmann-Anke z Pixabay
Obraz Peggy und Marco Lachmann-Anke z Pixabay

180 ml zł – taka jest pula pieniędzy, które mogą pozyskać na wsparcie prac badawczo-rozwojowych przedsiębiorcy z całego kraju, w tym z Opolszczyzny. Nabór na ten cel ogłosiło Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu INNOCHEM.

O dofinansowanie mogą ubiegać się firmy albo konsorcja składające się wyłącznie z przedsiębiorców. Wsparcie może zostać udzielone na realizację projektów, które obejmować mają badania przemysłowe i eksperymentalne prace rozwojowe albo eksperymentalne prace rozwojowe. Muszą one jednak wpisywać się w agendę badawczą programu sektorowego INNOCHEM.

Jak zastrzeżono w ogłoszeniu o naborze - projekt, w którym nie przewidziano eksperymentalnych prac rozwojowych nie uzyska dofinansowania. Poza tym projekt dofinansowany w ramach konkursu musi dotyczyć jednego z tematów wymienionych w "Zakresie tematycznym konkursu", który znajduje się w załączniku:

http://www.ncbr.gov.pl/gfx/ncbir/userfiles/_public/fundusze_europejskie/inteligentny_rozwoj/innochem_2/3_zakres_tematyczny__innochem.pdf

W regulaminie naboru określono, że minimalna wartość kosztów kwalifikowanych projektu w ramach tego konkursu może wynieść 1 mln zł, a maksymalna – do 20 mln zł. Wnioski o dofinansowanie można będzie składać od 1 marca do 28 kwietnia wyłącznie w wersji elektronicznej w udostępnionym dla tego celu systemie informatycznym IP. Ogłoszenie wyników ma mieć miejsce w ciągu 90 dni od zamknięcia naboru wniosków.

Nabór ten został ogłoszony w ramach Programu sektorowego „INNOCHEM” i działania 1.2 „Sektorowe programy B+R” w ramach I osi priorytetowej: „Wsparcie prowadzenia prac B+R przez przedsiębiorstwa” Programu Inteligentny Rozwój 2014-2020.

Więcej informacji na stronie: http://www.ncbr.gov.pl/fundusze-europejskie/poir/konkursy/konkurs1122017innochem/