Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

WSPARCIE DLA FIRM W CZASACH COVID-19

Kolejna LGD ogłosiła nabór na rozwijanie i zakładanie firm

Nabór
13.12.2016
Obraz Gerd Altmann z Pixabay
Obraz Gerd Altmann z Pixabay

Warto z niego skorzystać, bo na założenie działalności gospodarczej z unijnej puli Stowarzyszenia Kraina św. Anny można dostać nawet 100 tys. zł, a na rozwój przedsiębiorstw – nawet 300 tys. zł. Zainteresowani będą mogli składać wnioski od 15 grudnia br. do 2 stycznia 2017.

Stowarzyszenia Kraina św. Anny ogłosiło w sumie dwa nabory: na podejmowanie działalności gospodarczej, w tym na podnoszenie kompetencji osób realizujących operacje w tym zakresie oraz na rozwijanie działalności gospodarczej i na podnoszenie kompetencji osób realizujących operacje w tym zakresie. Obydwa sfinansowane zostaną ze środków dostępnych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Pula pieniędzy w naborze na zakładanie firm wynosi 550 tys. zł. Unijna pomoc na ten cel ma mieć postać zryczałtowanej premii i będzie wypłacana w dwóch transzach: pierwszej, w wysokości 80 proc. przyznanej kwoty oraz drugiej w wysokości 20 proc. kwoty. Na działalność w zakresie turystyki, rekreacji czy produktu lokalnego można dostać 100 tys. zł, a na inne rodzaje działalności 50 tys. zł lub 70 tys. zł.

Na rozwijanie działalności gospodarczej, które ma służyć wzmocnieniu rozwoju zrównoważonej przedsiębiorczości, pula pieniędzy w naborze wynosi ponad 2 mln zł. Pomoc w tym wypadku ma mieć postać refundacji tzw. kosztów kwalifikowalnych. Poziom dofinansowania ma wynieść 70 proc. Minimalna całkowita wartość operacji musi sięgnąć nie mniej niż 50 tys. zł; a maksymalna - nie więcej niż 300 tys. zł.

Wniosek, wraz z wymaganymi załącznikami oraz dokumentami, trzeba złożyć bezpośrednio – osobiście, przez pełnomocnika lub przez osobę upoważnioną - w Biurze Stowarzyszenia Kraina św. Anny (ul. Kilińskiego 1, II piętro, 47 - 303 Krapkowice) między 15 grudnia br. a 2 stycznia 2017 w. LGD zastrzega, że wnioski nadsyłane pocztą tradycyjną lub elektroniczną, faksem albo kurierem nie będą oceniane. Trzeba je składać w wersji papierowej oraz w dwóch wersjach elektronicznych na płytach CD.

Szczegóły na: http://annaland.pl/652/ogloszenie-o-naborze-nr-12017-i-22017.html

Stowarzyszenie Kraina św. Anny działa na obszarze gmin: Strzelce Opolskie, Krapkowice, Zdzieszowice, Gogolin, Tarnów Opolski, Leśnica, Jemielnica, Ujazd, Walce i Izbicko.