Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

WSPARCIE DLA FIRM W CZASACH COVID-19

Kolejna edycja Opolskiej Nagrody Jakości

Informacja
22.02.2017

Do 30 marca Opolska Izba Gospodarcza będzie przyjmować zgłoszenia firm, które chciałyby starać się o Opolską Nagrodę Jakości. Zgłaszać też można kandydatów do tytułu Znakomity Przywódca oraz Znakomity Pełnomocnik Systemów Zarządzania.

Prezes Opolskiej Izby Gospodarczej (OIG) Henryk Galwas wyjaśnia, że Opolska Nagroda Jakości jest formą uznania dla tych, którzy „w swoim codziennym działaniu stosują  metody pracy i systemy zarządzania jakością, które powinny stać się wzorem dla innych”.

- Szeroko pojęta jakość jest jednym z głównych warunków osiągania sukcesów gospodarczych regionu opolskiego. Udział w konkursie Opolskiej Nagrody Jakości daje znakomitą okazję do sprawdzenia potencjału naszej gospodarki i stworzenia możliwości przeprowadzenia głębokiej samooceny zweryfikowaną oceną ekspercką – podkreśla prezes OIG. Zaznacza też, że „Opolska Nagroda Jakości dokumentuje to, co w wielu  przedsiębiorstwach i instytucjach jest codziennością: wysoką jakość organizacji pracy i stosowanej produkcji, a w konsekwencji najlepszego wyrobu lub usługi”.

Nagroda może być przyznana dla: organizacji produkcyjno-usługowych małych, średnich i dużych firm; organizacji użyteczności publicznej oraz organizacji edukacyjnych. Mogą się o nią ubiegać organizacje działające na terenie województwa opolskiego minimum 3 lata. Warunkiem jest też, by płaciły one podatki w naszym regionie. Poza tym muszą to być organizacje wdrażające projakościowe działania ukierunkowane na spełnienie oczekiwań klientów, pracowników i otoczenia. Laureaci dostają statuetki, dyplomy oraz prawo do korzystania z logo Opolskiej Nagrody Jakości na swoich wyrobach, materiałach informacyjnych i promocyjnych przez 2 lata od dnia uzyskania nagrody.

W konkursie wybrani zostaną także Znakomity Pełnomocnik Systemów Zarządzania oraz Znakomity Przywódca. - W dzisiejszej jeszcze trudnej sytuacji gospodarczej kraju i regionu konkurs ten wychodzi naprzeciw nowym wyzwaniom i pokazuje przywódców gospodarczych, którzy z powodzeniem prowadzą swoje przedsiębiorstwa w tych trudnych warunkach i osiągają dzięki swym zdolnościom organizatorskim i doskonałej pracy z załogą wspaniałe wyniki – mówi Henryk Galwas.

Laureaci Opolskiej Nagrody Jakości mogą się w dalszej kolejności ubiegać o Polską Nagrodę Jakości, która została ustanowiona w 1995 r, a także Europejską Nagrodę Jakości. W minionych latach tytuł Polskiej Nagrody Jakości otrzymały np. Grupa Azoty ZAK SA z Kędzierzyna-Koźla, Brökelmann Polska z Opola czy Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Opolu. Tytuł Znakomity Przywódca zdobyli natomiast m.in. prezes firmy BIS Multiserwis z Krapkowic Marian Siwon czy były prezes zarządu-dyrektor generalny Grupy Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn S.A. Adam Leszkiewicz.