Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

WSPARCIE DLA FIRM W CZASACH COVID-19

Kolejna edycja konferencji dla młodzieży już w grudniu!

Warsztaty
16.11.2016

Pasja, praca, satysfakcja – to wiodące motywy kolejnej już edycji konferencji dla młodzieży zatytułowanej Express Yourself. Odbędzie się ona już 7 grudnia w Opolu. Wśród gości wizjonerzy i pasjonaci, którzy mają inspirować młodzież do kreatywnego budowania ścieżki zawodowej!

Konferencja odbędzie się 7 grudnia w należącym do Politechniki Opolskiej Centrum Nauka – Biznes (CeNaBiz) przy ul. Waryńskiego 4 w Opolu. Tak jak poprzednio – adresowana jest do młodzieży z opolskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Jej cel to przede wszystkim wsparcie rozwoju osobistego młodych ludzi, tak by pobudzić ich do rozwoju zawodowego.

Express Yourself organizowana jest przez Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki i Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct przy wsparciu partnerów – prelegentów, którzy poprowadzą szereg warsztatów dla uczniów.

- Podobnie, jak podczas pierwszej edycji konferencji, spodziewamy się ponad setki uczestników z opolskich szkół. Mamy nadzieję, że spotkanie to będzie dla nich równie inspirujące, jak poprzednie – mówi Małgorzata Adamska, zastępca dyrektora OCRG, która wpadła na pomysł zorganizowania tego przedsięwzięcia po rozmowie ze swoją kończącą w ub. roku szkolnym gimnazjum córką.

Wśród prelegentów grudniowej edycji konferencji ORG dla młodzieży będą m.in. kulturoznawcy, podróżnicy, psycholog, doradca zawodowy, coach.

Wśród tematów spotkania natomiast m.in. „Kreatywne myślenie”, „Przełamywanie stereotypów na rynku pracy” i próba odpowiedzi na pytanie „Czy istnieje praca marzeń?”. Będzie też coś o stażach, pracy w Parlamencie Europejskim oraz prowadzeniu dużej, dynamicznie rozwijającej się firmy, o czym opowiedzą praktycy.