Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

WSPARCIE DLA FIRM W CZASACH COVID-19

Kobiety apelują o wsparcie do pracodawców

Wydarzenie
15.05.2017

O wsparcie w godzeniu obowiązków zawodowych i rodzinnych zaapelowały do przedsiębiorców uczestniczki spotkania inaugurującego kampanię „Opolska Mama ma Moc”. Gościem specjalnym wydarzenia była komisarz UE ds. rynku wewnętrznego i przemysłu Elżbieta Bieńkowska.

„Pracodawco, Przedsiębiorco! Planujesz rozwój, stawiasz sobie cele, oczekujesz efektów, chcesz mieć stabilizację finansową. Ja też. Nie bój się mnie zatrudnić, nie traktuj jedynie w kategorii kosztów. Niechaj bycie mamą bądź chęć zostania nią nie przekreśla mojej szansy na realizowanie zawodowych pasji i ambicji. […] Wspierając mnie w godzeniu obowiązków zawodowych i rodzinnych, budujesz swój pozytywny wizerunek, a Twoja reputacja wśród pracowników czy klientów ułatwi Ci osiąganie celów i stabilność kadrową” - to fragment listu otwartego, który podpisywały 15 maja w Sulisławiu uczestniczki inauguracyjnego spotkania kampanii OPOLSKA MAMA MA MOC.

Kampania ta ma wspierać opolskie mamy i kobiety, które mają rodziny i łączą to z pracą i realizacją bardzo różnych pasji. Kampania jest realizowana przez kobiety dla kobiet przy wsparciu zarządu województwa i marszałka Andrzeja Buły, który wraz z wicemarszałkami Romanem Kolkiem oraz Stanisławem Rakoczym i członkiem zarządu województwa opolskiego Szymonem Ogłazą uczestniczył w spotkaniu w Sulisławiu.

Omawiano na nim m.in. różne źródła unijnego wsparcia przewidziane w Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Opolskiego, z których mogą korzystać Opolanki i ich dzieci czy rodziny. Chodzi m.in. o pieniądze na wsparcie kobiet, w tym obecnych i przyszłych mam oraz ich dzieci, np. na szkoły rodzenia, dojazd pielęgniarek środowiskowych, diagnostykę dzieci czy szczepionki na pneumokoki. – Nigdy nie uda się nam na takie spotkanie zaprosić wszystkich mam z całego województwa. Dlatego proszę, byście panie docierały z tymi informacjami do kobiet w swoich rodzinach, do koleżanek, znajomych czy sąsiadek – mówił marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła.

Gościem specjalnym spotkania była komisarz Elżbieta Bieńkowska, która zaznaczyła, że jest pod wrażeniem tego, co robi się w województwie opolskim, by  pomóc rodzinom i kobietom. - Pieniądze unijne są, ale niezwykle ważnej jest, by wymyślić to tak, by je dobrze ukierunkować. Właśnie tak, jak wy to robicie w regionie - mówiła.

Komisarz Bieńkowska opowiadała też m.in., że sama po urodzeniu dzieci przez 6 lat była z nimi w domu i że nie udałoby się jej dojść tam, gdzie jest obecnie, gdyby nie wsparcie męża. Spotkała się też w Sulisławiu z grupą przedsiębiorców z województwa opolskiego.