Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

WSPARCIE DLA FIRM W CZASACH COVID-19

Jurek Owsiak przyjedzie do Opola!

News
22.11.2016
fot. Łukasz Widziszowski
fot. Łukasz Widziszowski

7 grudnia do Opola przyjedzie Jurek Owsiak! Na zaproszenie OCRG i opolskiego Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct będzie gościem specjalnym drugiej edycji konferencji dla młodzieży Express Yourself.

Cel konferencji to przede wszystkim wsparcie rozwoju osobistego młodych ludzi.

- Jej goście - wizjonerzy i pasjonaci - mają inspirować młodzież do kreatywnego budowania ścieżki zawodowej – mówi dyrektor OCRG Roland Wrzeciono i podkreśla, że obecność Jerzego Owsiaka z pewnością będzie dla młodych ludzi wielkim motywatorem do działania.

W konferencji udział weźmie ok. 120 uczniów z sześciu szkół z województwa opolskiego, które wyraziły zainteresowanie programem wydarzenia i z którymi już wcześniej OCRG i Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct współpracowały w ramach innych projektów.

Motywami wiodącymi tej edycji Express Yourself będą pasja, praca i satysfakcja. Konferencja odbędzie się 7 grudnia w należącym do Politechniki Opolskiej Centrum Nauka – Biznes (CeNaBiz) przy ul. Waryńskiego 4 w Opolu.

- Jej cel to przede wszystkim wsparcie rozwoju osobistego młodych ludzi, tak by pobudzić ich do rozwoju zawodowego. Mamy nadzieję, że spotkanie to będzie dla młodych ludzi równie inspirujące, jak poprzednie – mówi Małgorzata Adamska, zastępca dyrektora OCRG, która wpadła na pomysł zorganizowania pierwszej edycji konferencji po rozmowach ze swoją córką.

Express Yourself organizowana jest przez Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki i Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct w Opolu przy wsparciu partnerów – Politechniki Opolskiej; Opolskiej Izby Gospodarczej; ICF Opole, czyli opolskiego oddziału Międzynarodowego Stowarzyszenia Coachów oraz Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr V w Opolu.

Partnerami konferencji są także jej prelegenci, którzy poprowadzą szereg warsztatów dla uczniów. Wśród prelegentów grudniowej edycji konferencji ORG dla młodzieży będą m.in. kulturoznawcy, podróżnicy, psycholog, doradca zawodowy, coach. Wśród tematów - m.in. „Kreatywne myślenie”, „Przełamywanie stereotypów na rynku pracy” i próba odpowiedzi na pytanie „Czy istnieje praca marzeń?”. Będzie też coś o stażach, pracy w Parlamencie Europejskim czy prowadzeniu dużej, dynamicznie rozwijającej się firmy, o czym opowiedzą praktycy.