Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

WSPARCIE DLA FIRM W CZASACH COVID-19

Jedziemy na targi w Hanowerze promować region

Wydarzenie
20.04.2017

Promocja Opolszczyzny jako regionu przyjaznego inwestorom, nawiązywanie biznesowych kontaktów i rozmowy z potencjalnymi inwestorami – to najważniejsze cele wyjazdu opolskiej delegacji na targi w Hanowerze. Na czele delegacji stanie marszałek województwa Andrzej Buła.

Międzynarodowe targi przemysłowe Hannover Messe 2017 odbywać się będą od 24 do 28 kwietnia. Stoisko województwa opolskiego będzie jednym z ośmiu regionalnych polskich stoisk, które prezentowane będą na hanowerskich Targach Techniki, Innowacji i Automatyki w Przemyśle na polskim stoisku narodowym.

- Udział w tym wydarzeniu ma przede wszystkim na celu promocję regionu opolskiego i możliwości inwestycyjnych jakie oferujemy. Liczymy też, że będzie okazją do nawiązaniu nowych kontaktów biznesowych i inwestycyjnych oraz do rozmów kooperacyjnych z potencjalnymi inwestorami i przedsiębiorcami – wyjaśnia Magdalena Możdżeń, zastępca kierownika Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera działającego w ramach Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki.

- Nasz region cieszy się w ostatnich latach dużym zainteresowaniem inwestorów. Liczymy, że uda nam się ten trend podtrzymać i zainteresować kolejnych. Także na takich wydarzeniach, jak targi w Hanowerze. A jest o co zabiegać, bo każda inwestycja to nowe miejsca pracy – zaznacza marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła. W ramach wyjazdu marszałek będzie obecny nie tylko na opolskim stoisku, ale też spotka się z przedstawicielami niemieckich władz samorządowych kilku landów.

Na opolskim stoisku - wspólnie z OCRG - prezentować się będą gminy Olesno, Prudnik, Krapkowice, Nysa oraz Kędzierzyńsko – Kozielski Park Przemysłowy, a także oraz firmy Nestro, Digital Holding oraz Weegree z humanoidalnym, dobrze już znanym na Opolszczyźnie robotem.

Polska jest krajem partnerskim tegorocznej edycji Hannover Messe - największej i najważniejszej imprezy przemysłowej na świecie. Polskie stoisko narodowe będzie mieć na nich 1,2 tys. metrów kwadratowych powierzchni. Jak informowało Ministerstwo Rozwoju - swoje innowacyjne produkty i rozwiązania przedstawi na nim 11 polskich firm.

Poza tymi firmami oraz ośmioma regionami – w tym Opolszczyzną - obecne tam będzie również Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, przedstawiciele pięciu Specjalnych Stref Ekonomicznych funkcjonujących w Polsce oraz Urząd Dozoru Technicznego. Z informacji resortu rozwoju wynika też, że w sumie podczas wystawy w ogólnej przestrzeni targowej zaprezentuje się ok. 200 rodzimych firm, w tym start-upy.

Z informacji organizatorów targów wynika natomiast, że w 24 halach i szeregu pawilonów handlowych zaprezentuje się na nich w tym roku ok. 6,5 tys. wystawców z 70 krajów, a odwiedzi imprezę blisko 200 tys. gości z Europy i świata. Podobno połowa z tych, którzy na hanowerskie targi trafiają, szuka na nich kontaktów do nowych dostawców, poddostawców czy kontrahentów. Warto więc tam być!