Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

WSPARCIE DLA FIRM W CZASACH COVID-19

Jak zdobywać nowe rynki?

Wydarzenie
07.05.2018
I Opolskie Forum Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze cieszyło się dużym zainteresowaniem.
I Opolskie Forum Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze cieszyło się dużym zainteresowaniem.

Afryka, Bliski Wschód oraz Chiny – wokół tych nowych rynków będą się toczyły dyskusje na II Opolskim Forum „Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze". Odbędzie się ono 24 maja w Hotelu DeSilva Premium w Opolu.

Poprzednia edycja Forum, zorganizowana w 2016 roku, cieszyła się dużym zainteresowaniem firm. Udało się na niej zgromadzić ponad 100 przedsiębiorców zainteresowanych wejściem na nowe rynki zagraniczne.

- Wśród opolskich firm widzimy duże zainteresowanie zdobywaniem nowych rynków. Przedsiębiorcy piszą do nas w tej sprawie. Są szczególnie ciekawi doświadczeń, jakie mają w tym zakresie inne firmy. Zwłaszcza w kontekście rynków egzotycznych, czyli głównie Afryki i Azji. To trudne przedsięwzięcia, tam nie da się wejść z marszu, trzeba się do tego dobrze przygotować – mówi Iwona Święch-Olender, kierownik Centrum Obsługi Inwestora działającego przy Opolskim Centrum Rozwoju Gospodarki. - By zaistnieć na nowych rynkach trzeba poznać różnice w procedurach, formalnościach, ale przede wszystkim różnice kulturowe i inne podejście do biznesu – dodaje.

Idea, która przyświeca tegorocznemu forum, to prezentacja zagadnień związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej na konkretnych rynkach, przedstawienie praktycznych doświadczeń i spostrzeżeń ze strony firm oraz przedstawicieli instytucji otoczenia biznesu, a także nawiązanie kontaktów służących współpracy gospodarczej w wybranych rejonach świata. Tematami kluczowymi II Forum będą: Bliski Wschód, Afryka i Chiny w kontekście Nowego Jedwabnego Szlaku. Forum będzie miało formułę dyskusji panelowych oraz wywiadów, skupionych wokół poszczególnych tematów.

Organizatorem wydarzenia jest Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki, a partnerami merytorycznymi: Bank Gospodarstwa Krajowego SA, Opolska Loża Business Centre Club, Opolska Izba Gospodarcza oraz Izba Gospodarcza „Śląsk”. Polska Agencja Inwestycji i Handlu SA objęła wydarzenie patronatem honorowym. Moderatorem konferencji będzie Igor Sokołowski – dziennikarz TVN24.

Osoby zainteresowane uczestnictwem w Forum mogą się zapisać pod adresem mailowym: invest@ocrg.opolskie.pl lub pod nr tel. 77 403 36 45 - 46 do 17 maja 2018 r. Liczba miejsc jest ograniczona.

Informacje o Forum wraz z programem znajdują się na stronie: www.ocrg.opolskie.pl w zakładce „II Opolskie Forum Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze”.