Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

WSPARCIE DLA FIRM W CZASACH COVID-19

Jak poszukiwać innowacyjnych rozwiązań?

Warsztaty
31.08.2018
Obraz Peggy und Marco Lachmann-Anke z Pixabay
Obraz Peggy und Marco Lachmann-Anke z Pixabay

Na to pytanie odpowiedź dostaną uczestnicy warsztatów, które 12 września odbędą się w Opolskim Centrum Rozwoju Gospodarki. Ich głównym celem będzie również przygotowanie do profesjonalnego zarządzania projektami innowacyjnymi.

Uczestnicy tego spotkania będą mieć okazję nie tylko poznać teorię, ale też zdobyć praktyczne umiejętności. W programie zaplanowano przekazanie informacji na następujące tematy:

1.Podstawy poszukiwania innowacyjnych rozwiązań – bariery i stymulatory pracy
z metodami twórczymi + zadanie warsztatowe dotyczące diagnozowania barier i stymulatorów przedsiębiorstwa.

2.Przygotowanie i przeprowadzenie wybranego treningu twórczości - wspomaganie myślenia twórczego i wyobraźni + zadanie warsztatowe: udział w treningu oraz wytyczne do przeprowadzenia własnego treningu w przedsiębiorstwie.

3.Możliwości wykorzystania metod inwentycznych w projektowaniu innowacyjnych rozwiązań - przykłady dobrych praktyk zastosowanych metod w przedsiębiorstwach + zadanie warsztatowe dotyczące doboru metod do specyfiki problemu przedsiębiorstwa z wykorzystaniem autorskiego programu komputerowego „doboru metod stymulowania innowacyjnych rozwiązań”.

4.Zastosowanie, krok po kroku, procedury poszukiwania innowacyjnych rozwiązań - wdrożenie metod kreatywnego rozwiązywania problemów w przedsiębiorstwie + zadanie warsztatowe dotyczące zastosowania metod do problemów zgłoszonych przez uczestników warsztatów w oparciu o model procesu twórczego.

Zaplanowane na 12 września w OCRG warsztaty są bezpłatne. Odbędą się w sali konferencyjnej w siedzibie OCRG przy ul. Krakowskiej 38 w Opolu na III piętrze. Potrwają od godz. 9.00 do 15.00. Zainteresowanych udziałem prosimy o zgłoszenia telefoniczne (77 40 33 615) lub mailowe (m.moj@ocrg.opolskie.pl) do 7 września do godz. 15.00. Liczba miejsc jest ograniczona, decydować będzie kolejność zgłoszeń!