Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

WSPARCIE DLA FIRM W CZASACH COVID-19

IFA Powertrain Polska wyposaża swoją fabrykę w Ujeździe i szuka pracowników

Przedsiębiorcy
02.03.2017

Zakończyła się już budowa hali  produkcyjnej firmy IFA w gminie Ujazd. Niemiecki poddostawca branży motoryzacyjnej, który zainwestuje w woj. opolskim 100 mln euro, wyposaża obecnie swój zakład w 400 maszyn i szuka pracowników.

Kamień węgielny pod budowę zakładu produkcyjnego  firmy IFA w gminie Ujazd wmurowano uroczyście w lipcu 2016 r. Dziś zakład o powierzchni ok. 34 tys. metrów kwadratowych w Zimnej Wódce pod Ujazdem, na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, już stoi. Obecnie trwa proces jego wyposażania w maszyny (łącznie planowane jest ok. 400 maszyn).

- Przeniesienie maszyn już się rozpoczęło. Jak dotąd mieścimy się w zaplanowanym budżecie i realizujemy projekt zgodnie z planem. Nie zostały zgłoszone żadne problemy. Obecnie skupiamy się na rekrutacji zespołu – informuje Dr. Robert Gutsche, CEO IFA Rotorion Holding Gmbh.

Do końca lutego firma zatrudniła już 40 osób. Jej władze zapowiedziały, że w kolejnym miesiącu liczba pracowników wzrośnie do 50, a docelowo ma wynieść nawet do 400 (do 2019). – Poszukujemy mechaników, elektryków, pracowników na linię montażową, inspektorów, operatorów wózków widłowych, a także pracowników utrzymania ruchu, inżynierów jakości, techników laboratoryjnych oraz operatorów CNC – wylicza Dr. Robert Gutsche. I dodaje: - Mile widziani są również kandydaci z innych branż niż obróbka metalu. Od naszych pracowników na stanowiskach specjalistycznych wymagamy bardzo dobrej znajomości jednego języka obcego - angielskiego lub niemieckiego.

Zainteresowani mogą wysyłać aplikacje na adres: praca@ifa-rotorion.com

Władze IFA zapewniają, że firma oferuje ciekawe miejsca pracy z wykorzystaniem światowej klasy automatyki i technologii informacyjnej, stale doskonali umiejętności pracowników, oferuje konkurencyjne wynagrodzenia, bezpieczne miejsca pracy i jest otwarta na wdrażanie benefitów dla pracowników, takich jak np. prywatna opieka medyczna, czy kantyna pracownicza

Zgodnie z założeniami od końca 2018 r. firma ma produkować w gminie Ujazd 12 do 15 tys. półosi napędowych w jednym dniu roboczym. W zakładzie w Zimnej Wódce będzie się odbywać obróbka mechaniczna elementów metalowych, hartowanie części, frezowanie, polerowanie, montaż przegubów, badania antykorozyjne, znakowanie i pakowanie oraz logistyka i transport. IFA planuje również budowę w swoim zakładzie w województwie opolskim centrum badań, rozwoju i testów.

Plan biznesowy całego holdingu IFA Rotorion na najbliższe lata zakłada natomiast, że do 2025 roku ma się on znaleźć w czołówce 100 największych poddostawców branży motoryzacyjnej. - IFA planuje osiągnięcie tego celu poprzez ogólny wzrost i poprzez przejęcia. - Zawsze inwestujemy w nowe maszyny, technologie, nowe produkty oraz w projekty takie jak zakład w Ujeździe – dodaje Dr. Eckart Reihlen, COO IFA Rotorion Holding Gmbh.

Przedstawiciele IFA, dopytywani o to, co zadecydowało o lokalizacji zakładu właśnie w województwie opolskim podają, że wśród najważniejszych argumentów była: dostępność terenu pod inwestycję, poziom umiejętności potencjalnych pracowników, dostępność potencjalnych pracowników na tym terenie, potencjał uczelni wyższych i szkół o profilu technicznym w regionie, korzystna odległość od odbiorców produktów firmy, bliskość autostrady, obecność Polski w Unii Europejskiej, ale też koszty budowy, energii, stawki podatków czy pomoc rządowa.

Władze spółki podkreślają też dobre relacje i współpracę z Opolskim Centrum Rozwoju Gospodarki i pracownikami istniejącego w ramach OCRG Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera, jak również burmistrzem Ujazdu, marszałkiem i wojewodą oraz z przedstawicielami Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. - Spotkaliśmy się z uprzejmością, kompetencją i profesjonalizmem – zaznaczają.

- Bardzo nas cieszy tak szybka i sprawna realizacja inwestycji firmy IFA w Ujeździe. Nie tylko dlatego, że ma to być jeden z większych pracodawców w regionie. Również dlatego, że firma ta zapowiada dynamiczny rozwój. A to z pewnością oznacza rozwój nowych technologii w regionie, a co za tym idzie także miejsca pracy dla wysoko wykwalifikowanych specjalistów – mówi marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła.

Grupa IFA, należy do największych światowych producentów wałów napędowych, a co za tym idzie czołowych poddostawców branży motoryzacyjnej. Zatrudnia łącznie ponad 2,5 tys. pracowników w fabrykach w Handelsleben w Niemczech, Charleston (USA) oraz w Szanghaju (Chiny). Koncern produkuje m.in.: wały napędowe, przeguby i inne komponenty dla takich producentów aut jak Mercedes Benz, Volkswagen, BMW, Audi, General Motors, Ford, Chrysler, Porsche czy Ferrari. Firma rozwija też usługi w obszarze techniki napędowej oraz lekkich konstrukcji. Poprzez przejęcia i ogólny rozwój spółka osiągnęła obroty wynoszące około 600 mln euro w 2016 r. Główną siedzibą IFA jest Haldensleben w kraju związkowym Saksonia-Anhalt w Niemczech.