Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

WSPARCIE DLA FIRM W CZASACH COVID-19

Fundusz Pożyczkowy ECDF - MEGA SONIC rusza z pożyczkami dla firm

Informacja
06.10.2017

14 mln zł – to pula pieniędzy, którą na unijne pożyczki dla firm z województwa opolskiego ma konsorcjum spółek ECDF S.A. i MEGA SONIC S.A. Przedstawiciele ECDF zapewniają, że pożyczki będą uruchamiane w najbliższych dniach.

Chodzi o pożyczki, na które pieniądze zostały zarezerwowane w Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Opolskiego na lata 2014-2020. W sumie to ponad 336 mln zł. W ostatnich dniach września Bank Gospodarstwa Krajowego, któremu województwo opolskie przekazało tę pulę pieniędzy, podpisał umowy z instytucjami, które unijnych pożyczek będą udzielać. Są wśród nich konsorcjum ECDF S.A. i MEGA SONIC S.A.

Jak informuje Kierownik Działu Doradców ds. finansowania inwestycji spółki ECDF Sonia Leszkowicz-Baczyńska konsorcjum planuje uruchomić pożyczki już najbliższych dniach, czyli jeszcze w październiku. Informacje o możliwości składania wniosków pojawią się na naszej stronie internetowej ecdf.pl/podmiot/pozyczki – zapowiada Sonia Leszkowicz-Baczyńska.

Spółka zapewnia, że dokumenty niezbędne do złożenia wniosku pożyczkowego będą przygotowane w czytelnej i prostej formie, wraz z instrukcją złożenia kompletnego wniosku, tak aby wnioskodawcy – czyli firmy z woj. opolskiego - nie mieli problemu ze skompletowaniem dokumentacji, niezależnie czy mają doświadczenie w sięganiu po tzw. produkty zwrotne ze środków publicznych, czy też występują o nie pierwszy raz. - Nasi doradcy służyć będą poradą odnośnie sposobu złożenia wniosku i zakresu niezbędnych do oceny wniosku informacji – dodaje przedstawicielka spółki ECDF.

Konsorcjum będzie udzielało dwóch rodzajów wsparcia: małej pożyczki w wysokości do 150 tys. złotych, którą będzie można spłacić do 5 lat oraz pożyczki dużej, która może wynieść do 1,4 mln zł, a spłacać ją będzie można przez 7 lat. Oprocentowanie, jak wyjaśnia spółka, będzie każdorazowo uzależnione od oceny wniosku. Planowane są widełki od 1,83 do 2,83% oraz 5,83% w przypadku firm typu start’up.

Podstawowym zabezpieczeniem pożyczek udzielanych przez ECFD S.A. i MEGA SONIC S.A. będzie weksel własny in blanco oraz dodatkowo co najmniej jedna z poniższych form zabezpieczenia:

- poręczenie wekslowe osób fizycznych lub prawnych,

- zastaw rejestrowy środków trwałych wraz z cesją praw z polisy ubezpieczeniowej,

- hipoteka na nieruchomości wraz z cesją praw z polisy ubezpieczeniowej, lub inne zaproponowane przez Klienta formy, które konsorcjum przeanalizuje.

 

Jakie ma być tempo rozpatrywania spraw? - Według założeń wnioski pożyczkowe przedsiębiorców analizowane będą w ciągu 14 dni, a wstępna decyzja będzie przedstawiona klientowi w ciągu 7 dni. Albo uzyska on w tym terminie zapytanie o dodatkowe informacje czy dokumenty – wyjaśnia Sonia Leszkowicz-Baczyńska.

Pożyczki udzielane przez konsorcjum ECDF S.A. oraz MEGA SONIC S.A. będą dostępne na terenie całego województwa opolskiego. - Wraz z rozpoczęciem naboru przedstawimy listę punktów kontaktowych. Adresy i dane kontaktowe będą umieszczone na stronie Funduszu Pożyczkowego ecdf.pl/podmiot/pozyczki. Zainteresowani Przedsiębiorcy będą mogli nawiązać z Funduszem kontakt drogą telefoniczną, mailową, spotkać się z doradcą na terenie województwa opolskiego – podkreśla przedstawicielka spółki ECDF.

Kontakt z pośrednikiem:  pozyczki@ecdf.pl, www.ecdf.pl/podmiot/pozyczki, tel. 61 22 61 340

Pożyczki udzielane przez konsorcjum ECDF S.A. oraz MEGA SONIC S.A. z unijnej puli pieniędzy województwa opolskiego przeznaczone są dla mikro, małych i średnich firm z naszego regionu. Zarezerwowane zostały w poddziałaniu 2.1.1 Nowe produkty i usługi. Przedsiębiorcy z sektora MSP będą mogli przeznaczyć pożyczki m.in. na inwestycje dotyczące wdrażania innowacji produktowych, procesowych, marketingowych i organizacyjnych, inwestycje w nowoczesne maszyny i urządzenia czy sprzęt produkcyjny, który ma pomóc wprowadzać na rynek nowe albo ulepszone produkty lub usługi, a także na inwestycje w rozwój przedsiębiorstw.

Pozostali pośrednicy finansowi, którzy udzielać będą w woj. opolskim podobnych pożyczek to:

- Fundacja Rozwoju Śląska (24 mln zł)

- konsorcjum Fundacji Rozwoju Śląska i Centrum Rozwoju Biznesu Sp. z o.o. (22 mln zł),

- Towarzystwo Inwestycji Społeczno-Ekonomicznych S.A. (10 mln zł)

- Agencja Leasingu i Finansów S.A. (8 mln zł).