Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

WSPARCIE DLA FIRM W CZASACH COVID-19

Ekspansja firmy MM Systemy do USA

Przedsiębiorcy
02.11.2017

Opolska firma MM Systemy, wspólnie ze swoim niemieckim partnerem, otworzyła fabrykę w Stanach Zjednoczonych. Będą w niej produkowane części do samochodów BMW.

Muhr Metalltechnik oraz MM Systemy to rodzinna, średniej wielkości grupa przedsiębiorstw z siedzibą w Wenden w Niemczech oraz w Kątach Opolskich w Polsce. Do tej grupy, w październiku br., dołączyła MM Technics, która ma siedzibę w Newberry, w stanie Karolina w Stanach Zjednoczonych.

„Połączenie sił to początek, pozostanie razem to postęp, wspólna praca to sukces” - tym cytatem Henryego Forda gratulował prezes firmy MM Systemy swojemu wspólnikowi Meinolfowi Muhr otwarcia nowego zakładu MM Technics w Newberry w Ameryce.

Wydarzenie miało miejsce 19 października 2017 r., w środkowej Karolinie. - W każdym calu perfekcja - tak podsumował otwarcie Roland Krause, prezes firmy MM Systemy z Kątów Opolskich.

-To wydarzenie jest dla firm olbrzymim krokiem w przyszłość - twierdzą zgodnie prezesi MM Systemy Roland Krause i Meinolf Muhr.

MM Technics mieści się w Mid-Carolina Commerce Park. Budowa zakładu rozpoczęła się w kwietniu br., a już październiku nastąpiło otwarcie. Budowa trwała zaledwie sześć miesięcy.

Hala MM Technics to projekt architekta Dawida Waloszka. Jest ona odwzorowaniem hali MM Systemy, która mieści się w Kątach Opolskich. Jest wyposażona w taki sam park maszynowy. Docelowo w MM Technics będzie się odbywać produkcja części tłoczonych dla samochodów BMW.

- Mam wrażenie jakbym znajdował się w budynku MM Systemy - żartuje Roland Krause.

- Ufam w sukces i ciągły rozwój naszej działalności - mówił Meinolf Muhr.

Grupa MUHR, właściciel Muhr Metalltechnik, MM Systemy oraz MM Technics, jest dostawcą części dla branży automotive. W zakładach grupy produkowane są takie elementy jak wsporniki, części karoserii czy siedzenia do samochodów specjalnych m.in. w technologii głębokiego tłoczenia i spawania. Odbiorcami części są m.in. Marcedes, Audi, czy BMW. Podopolska firma zatrudnia w tej chwili ponad 30 osób. Tygodniowo produkuje ponad 250 tys. części.

W zakładzie w Kątach Opolskich produkcja ruszyła w 2014 r. Pierwszym projektem była produkcja podzespołu do deski rozdzielczej mercedesa sprintera. Dzięki technologii wykorzystywanej przez MM Systemy część można było „odchudzić” z 132 do 98 kilogramów wagi. Liczne zamówienia spowodowały konieczność rozbudowy firmy.

Źródło: Newsletter Klubu 150