Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

WSPARCIE DLA FIRM W CZASACH COVID-19

Drugie centrum logistyczne Piomaru

Przedsiębiorcy
17.08.2017

Firma Piomar z Opola buduje nowe centrum logistyczne. Powstaje ono w Rogowie Opolskim w gminie Krapkowice, tuż obok zjazdu z autostrady A4. Trudno sobie wyobrazić lepszą lokalizację dla tego typu obiektu.

Budowa ruszyła w marcu br., a głównym wykonawcą jest firma Adamietz ze Strzelec Opolskich. Ten sam wykonawca zbudował dla Piomaru pierwszą halę logistyczną, przy ul. Światowida w Opolu, którą oddano do użytku w 2015 r.

- Nasz opolski obiekt został w całości zagospodarowany przez naszego klienta, dlatego zaczęliśmy myśleć o zbudowaniu kolejnego – tłumaczy Piotr Żur, prezes Piomaru. - Centrum logistyczne bezpośrednio wiąże się z podstawową działalnością firmy. Nie budujemy centrum w Opolu, bo udało nam się znaleźć idealną lokalizację do tego typu działalności – dodaje.

Nowy obiekt (klasa A+ ) powstaje na terenach należących do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Firma rozpatrywała również inne lokalizacje, ale położenie działki w Rogowie Opolskim jest wręcz idealne dla tego typu działalności (zaledwie kilometr od węzła autostrady A4 w Dąbrówce Górnej i przy drodze krajowej nr 45). Szefowie firmy zaznaczają, że znaczenie miała również przychylność władz gminy Krapkowice, uzbrojony teren oraz dobry plan zagospodarowania przestrzennego.

Centrum ma mieć ponad 12 tys. m.kw. powierzchni. Wysokość składowania towarów będzie wynosić 11 metrów, co pozwoli na jednoczesne magazynowanie nawet 20 tys. palet. Inwestycja została tak pomyślana, by w przyszłości możliwa była rozbudowa hali. Magazyn będzie wyposażony w 16 doków, a obok stanie biurowiec o powierzchni 700 m.kw.

Budowa centrum ma się zakończyć w ciągu najbliższych dwóch miesięcy. Piomar w nowym magazynie będzie mógł zatrudnić 30 nowych pracowników. - Już mamy sporo zapytań i prowadzimy rozmowy z klientami na temat zagospodarowania tego centrum – mówi Piotr Żur.

Piomar działa na rynku usług logistycznych od ponad 25 lat. Specjalizuje się w kompleksowej obsłudze logistycznej przedsiębiorstw produkcyjnych (transport i magazynowanie). Usługi firmy wyróżnia duża elastyczność wobec potrzeb klientów, nowoczesny tabor składający się z ponad 120 samochodów ciężarowych o ładowności do 25 ton oraz zaawansowane rozwiązania IT (telematyka, TMS, WMS).

Źródło: Newsletter Klubu 150