Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

WSPARCIE DLA FIRM W CZASACH COVID-19

Dowiedz się więcej o naborze na innowacje

Spotkanie
23.05.2017
Obraz Peggy und Marco Lachmann-Anke z Pixabay
Obraz Peggy und Marco Lachmann-Anke z Pixabay

Kto, kiedy i na jakich zasadach będzie się mógł starać o dotacje na realizację nowatorskich projektów – tego m.in. będzie się można dowiedzieć na serii spotkań dotyczących naboru na innowacje dla firm. Odbędą się one w całym województwie.

Trzeci już w perspektywie finansowej na lata 2014-2020 nabór na innowacje w przedsiębiorstwach ogłosiło w ostatnich dniach Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki. Do wzięcia jest w nim 36 mln zł. Firmy będą mogły składać wnioski od 19 do 26 czerwca. Pieniądze na ten nabór pochodzą z puli Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020.

– Dwa poprzednie nabory na innowacje, przeprowadzone już i rozstrzygnięte pokazały, że opolskie przedsiębiorstwa mają ogromny potencjał i wiele innowacyjnych pomysłów, które chcą wdrażać. Mamy nadzieję, że również ogłoszony właśnie nabór będzie się cieszył dużym zainteresowaniem – mówi marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła.

Cykl spotkań informacyjnych rusza 29 maja i potrwa niemal do połowy czerwca. Spotkania odbędą się m.in. w Brzegu, Nysie, Prudniku, Opolu, Kędzierzynie-Koźlu czy Kluczborku.

Dofinansowanie w tym naborze można dostać na budowę, rozbudowę i zakup wyposażenia dla zaplecza badawczo-rozwojowego firmy, co ma służyć rozwojowi jej działalności innowacyjnej. Poza tym wsparcie przewidziano także na finansowanie procesu powstawania innowacji (od pomysłu do rynku) lub jego wybranych elementów, np. badań naukowych i przemysłowych, prac rozwojowych (w tym etap na prac demonstracyjnych), na budowę linii pilotażowych, prowadzenie działań w zakresie wczesnej walidacji produktów, zaawansowanych zdolności produkcyjnych czy pierwszej produkcji.

Skierowany on jest do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, które prowadzą działalność na terenie woj. opolskiego. Duże firmy mogą dostać wsparcie tylko wtedy, gdy zapewnione zostanie przez nie rozpowszechnianie wyników badań i rozwoju w gospodarce regionalnej. W przypadku dużych przedsiębiorstw premiowane będą też projekty realizowane we współpracy z mikro, małymi i średnimi firmami oraz organizacjami pozarządowymi czy instytucjami badawczymi.

Wnioski – w formie elektronicznej i papierowej – firmy będą składać do OCRG. - Jedna firma może złożyć tylko jeden projekt. Maksymalne dofinansowanie, jakie można dostać w tym naborze, to 10 mln zł, a minimalne to 300 tys. zł – wyjaśnia dyrektor OCRG Roland Wrzeciono.

TERMINARZ SPOTKAŃ INFORMACYJNYCH

  • 29 maja 2017 r. o godz. 12:00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Prudniku, ul. Kościuszki 76a
  • 30 maja 2017 r. o godz. 12:00 w sali konferencyjnej (III piętro) Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki w Opolu, ul. Krakowska 38
  • 31 maja 2017 r. o godz. 12:00 w Lokalnym Punkcie Funduszy Europejskich w Brzegu, ul. Wyszyńskiego 23
  • 31 maja 2017 r. o godz. 12:30 w sali konferencyjno – szkoleniowej Agencji Rozwoju Nysy w Nysie, ul. Kościuszki 10
  • 1 czerwca 2017 r. o godz. 12:00 w Lokalnym Punkcie Funduszy Europejskich w Kędzierzynie-Koźlu, ul. Damrota 30
  • 5 czerwca 2017 r. o godz. 12:00 w sali nr 213 Starostwa Powiatowego w Kluczborku, ul. Katowicka 1
  • 6 czerwca 2017 r. o godz. 12:00 w sali konferencyjnej urzędu Gminy w Paczkowie, ul. Rynek 1
  • 8 czerwca 2017 r. o godz. 12:30 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Głubczycach, ul. Kochanowskiego 15
  • 13 czerwca 2017 r. o godz. 12:15 w Sali nr 5 PUP w Strzelcach ul. Gogolińska 2a