Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

WSPARCIE DLA FIRM W CZASACH COVID-19

Dowiedz się, jak zarządzać projektami innowacyjnymi

Warsztaty
29.05.2018
Obraz Clker-Free-Vector-Images z Pixabay
Obraz Clker-Free-Vector-Images z Pixabay

Przygotowanie do profesjonalnego planowania i zarządzania projektami innowacyjnymi – taki jest główny cel warsztatów, które 20 czerwca odbędą się w Opolskim Centrum Rozwoju Gospodarki.

Uczestnicy tego spotkania będą mieć okazję nie tylko poznać teorię, ale też zdobyć praktyczne umiejętności podczas zadań warsztatowych oraz gry symulacyjnej. W programie:

  1. Teoretyczne podstawy zarządzania projektami innowacyjnymi: definicja, istota, rodzaje i przykłady projektów i przedsięwzięć, ich rola i znaczenie dla organizacji, podstawowe parametry, rozwój i znaczenie zarządzania projektami we współczesnych przedsiębiorstwach, wsparcie metodyczne, interesariusze projektu, czynniki sukcesu projektów, integracja procesów innowacji oraz zarządzania projektami.

W tym bloku tematycznym w ramach zadania warsztatowego przewidziano opracowanie karty projektu, modelu fazowego oraz struktury podziału pracy.

  1. Gra symulacyjna: Fort Boyard – jak plan projektu wpływa na jego przebieg i efekty? Celem gry jest poznanie przez uczestników zasad planowania i kontroli realizacji projektów, doświadczenie wartości planowania oraz wzrost motywacji do profesjonalnego planowania i zarządzania projektem innowacyjnym.
  2. Operacyjne zarządzanie projektami innowacyjnymi: istota zarządzania projektami na poziomie operacyjnym, planowanie i sterowanie realizacją projektów, monitorowanie wykonania harmonogramu.

W tym bloku tematycznym w ramach zadania warsztatowego przewidziano opracowanie planu działań (metoda CPM i PERT), planowanie zasobów i kosztów, monitorowanie projektu z wykorzystaniem metody wartości wypracowanej (EVM).

  1. Ocena opłacalności realizacji projektów innowacyjnych: faza przedinwestycyjna (studium możliwości inwestycyjnych, studium przedrealizacyjne, studium wykonalności), analiza ryzyka, analiza finansowa inwestycji.

W tym bloku tematycznym w ramach zadania warsztatowego przewidziano zastosowanie dynamicznych metod rachunku oceny ekonomicznej efektywności inwestycji.

  1. Wykorzystanie MS Project do planowania i kontroli projektów: prezentacja praktycznych aspektów wsparcia informatycznego wybranych projektów na przykładach praktyki przemysłowej, omówienie funkcjonalności programu MS Project.
  2. Podsumowanie warsztatów: pytania i odpowiedzi.

Warsztaty są bezpłatne! Potrwają od godz. 9.00 do 15.00.

Zainteresowanych udziałem w warsztatach prosimy o zgłoszenia telefoniczne (77 40 33 643) lub mailowe (j.jozkow@ocrg.opolskie.pl) do 18 czerwca do godz. 15.00. Uwaga! Liczba miejsc jest ograniczona, decydować będzie kolejność zgłoszeń!