Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

WSPARCIE DLA FIRM W CZASACH COVID-19

Dowiedz się, jak działać na rynku niemieckim

Informacja
12.05.2021

Masz firmę i chcesz wyjść z ofertą swoich usług i produktów na rynek niemiecki? A może już na nim funkcjonujesz i chcesz lepiej wykorzystać swój potencjał? Weź udział w forum online i dowiedz się, jak skutecznie działać biznesowo w Niemczech.

Forum pt. „Polski przedsiębiorca na niemieckim rynku – możliwości, wsparcie instytucjonalne, ograniczenia” odbędzie się online 19 maja 2021 roku. Będzie je można obejrzeć na kanale YouTube i profilu facebookowym głównego organizatora: Izby Gospodarczej „Śląsk”. Początek – godz. 11.00.

- Forum w pełni poświęcone będzie obecności i rozwojowi polskich przedsiębiorców w Niemczech – zapowiadają organizatorzy. - Poruszymy tematy związane ze wsparciem instytucjonalnym, po które mogą sięgnąć przedsiębiorcy, którzy chcą działać na niemieckim rynku, opowiemy o jego dobrych stronach, ale i o tych, które z pozoru mogą wydawać się trudne. No a poza tym swoją wiedzą o tym, jak wejść na rynek niemiecki, a potem z sukcesem na nim funkcjonować, podzielą się praktycy od lat budujący polsko-niemiecką współprace gospodarczą. 

Współorganizatorem forum jest Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki (OCRG). – Podczas tego wydarzenia opowiemy, na jakie wsparcie z naszej strony mogą liczyć opolscy przedsiębiorcy, którzy chcą działać na niemieckim rynku – zapowiada dyrektor OCRG Roland Wrzeciono. – Opowiemy w jaki sposób możemy przekazać firmom dane z bazy Kompass, czyli największej bazy polskich i zagranicznych podmiotów gospodarczych, a także o tym, jak firmy mogą u nas pozyskać dotacje na wejście na rynki zagraniczne.

Informacje o wsparciu dla przedsiębiorców przekażą także niemieckie instytucje otoczenia biznesu, których przedstawiciele wezmą udział w forum. - Praktyczna wiedza dotycząca funkcjonowania rynku niemieckiego przekazana będzie także przez opolskie  firmy, które mają ugruntowaną pozycję na tym rynku – zapowiada prezes Izby Gospodarczej „Śląsk” Claudius Badura. - Eksperci odpowiedzą też na pytania związane z aspektami formalno-prawno-podatkowymi, przedstawią praktyczną wiedzę związaną nawiązywaniem i utrzymaniem pozytywnych relacji biznesowych z naszymi sąsiadami.

Mamy nadzieję, że poruszane podczas Forum zagadnienia będą solidną podstawą do stworzenia modelu biznesowego umożliwiającego sprawne wejście na rynek zewnętrzny – podkreślają organizatorzy.

Udział w konferencji jest bezpłatny.

 

PROGRAM FORUM

W programie uwzględniono następujące tematy:

> „Usługi Enterprise Europe Network szansą dla opolskich firm na zdobycie rynków zagranicznych” – Andrea Zachoń Local Menager - Enterprise Europe Network

> „Niemieckie instytucje otoczenia biznesu wsparciem dla polskich przedsiębiorców działających na rynku niemieckim” – Sven Erichson -  IHK Magdeburg

> „Wsparcie Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki dla przedsiębiorców” – Roland Wrzeciono Dyrektor OCRG

> „Praktyczne wskazówki dla polskich przedsiębiorców planujących wejście na rynek niemiecki” – Georg Smuda - Smuda-Consulting Sp. z o.o.

> „Niemiecki rynek nie jest straszny”- Agnieszka Gross  Dyrektor Zakładu euroceras Sp. z o.o.