Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

WSPARCIE DLA FIRM W CZASACH COVID-19

Do 29 lipca trwa nabór w ramach tzw. szybkiej ścieżki NCBR

Informacja
20.07.2016

Opolskie firmy mogą sięgać po pieniądze unijne dostępne nie tylko w regionie. Np. do 29 lipca trwa nabór wniosków dla małych i średnich przedsiębiorstw organizowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) w ramach tzw. „szybkiej ścieżki”.

 

Przedsiębiorcy mogą w ramach tego naboru ubiegać się o dofinansowanie projektów obejmujących badania przemysłowe i prace rozwojowe albo prace rozwojowe nad rozwiązaniami technologicznymi i produktami, które służą rozwojowi prowadzonej działalności oraz wzmacnianiu pozycji konkurencyjnej firmy. Tematyka prac musi wpisywać się w jedną z tzw. „Krajowych inteligentnych specjalizacji”.

Poziom dofinansowania w tym konkursie sięga nawet 80 proc. w zależności od wielkości przedsiębiorstwa i charakteru projektu, a w puli łącznie było 750 mln zł.

NCBR informowało już, że zakończona została ocena merytoryczna projektów złożonych w pierwszym, kwietniowym etapie naboru w ramach tego konkursu (1/1.1.1/2016 Działanie 1.1. "Projekty B+R przedsiębiorstw", Poddziałanie 1.1.1 „Badania przemysłowe i prace rozwojowe realizowane przez przedsiębiorstwa”.). Do dofinansowania zostało rekomendowanych 13 z 49 złożonych w kwietniu projektów. Łączna kwota dofinansowania dla zakwalifikowanych projektów to ponad 57,9 mln zł.

Z ostatnich informacji NCBR wynika z kolei, że w czerwcu, w ramach trzeciego etapu konkursu, wpłynęło 88 wniosków o dofinansowanie  na łączną kwotę dofinansowania niespełna 467,4 mln zł. W maju natomiast złożonych wniosków było 64.

Tych, którzy chcieliby wiedzieć więcej o naborach NCBR w tym roku odsyłamy na stronę internetową Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (www.ncbir.pl) oraz do ostatniej opublikowanej na niej wersji harmonogramu naborów z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój:

http://www.ncbir.pl/fundusze-europejskie/poir/aktualnosci/art,4283,harmonogram-naborow-wnioskow-dla-programu-inteligentny-rozwoj-na-2016-r-aktualizacja.html