Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

WSPARCIE DLA FIRM W CZASACH COVID-19

Czas wielkich wyzwań - gospodarcza debata roku

Wydarzenie
09.02.2021

Jaki był ubiegły rok dla polskiej i opolskiej gospodarki? Jak pandemia zmieniła biznes? Jakie są największe wyzwania dla firm na rok 2021 i jak wychodzi im naprzeciw strategia rozwoju województwa opolskiego? O tym 18 lutego o godz. 12.00 rozmawiać będą online eksperci, przedstawiciele samorządu województwa i przedsiębiorcy. Zobacz debatę i włącz się do dyskusji.

 

LINK DO DEBATY: https://www.facebook.com/opolskie/posts/3702103823159439

(transmisja zacznie się 18.02.2021 r. o godz. 12.00)

 

Debatę „Czas wielkich wyzwań” poprowadzi znany dziennikarz Igor Sokołowski, a jej gospodarzem będzie marszałek woj. opolskiego Andrzej Buła. W rozmowie wezmą udział m.in. eksperci: ekonomista Marek Zuber oraz ekspert ds. rozwoju regionalnego i lokalnego, prof. Wojciech Dziemianowicz z Uniwersytetu Warszawskiego, który uczestniczy w pracach nad strategią rozwoju województwa opolskiego do 2030 r.

Gośćmi reprezentującymi świat biznesu będą natomiast:

- Grażyna Dębicka-Ozorkiewicz, dyrektor Izby Rzemieślniczej w Opolu, reprezentująca mały biznes

- Łukasz Łabanowski, dyrektor hoteli DeSilva Premium i Mercure w Opolu

- Andrzej Reclik, prezes zarządu Górażdże Cement S.A.

- Marian Siwon, dyrektor ds. rozwoju i prokurent firmy Multiserwis (izolacje przemysłowe)

- Ryszard Wójcik, twórca i prezes prywatnego biura podróży Sindbad i firmy Sindbad Dom

- Co roku o tej porze spotykamy się z opolskim biznesem podczas gali, na której podsumowujemy miniony rok. W tym roku z oczywistych względów nie możemy tego zrobić. Ale mimo to postanowiliśmy porozmawiać z biznesem, bo głos przedsiębiorców jest dla nas bardzo ważny. Zwłaszcza w kontekście opracowywanego właśnie najważniejszego dokumentu strategicznego regionu, czyli strategii rozwoju województwa. Stąd pomysł na taką debatę – mówi marszałek woj. opolskiego Andrzej Buła.

W debacie uczestniczyć będą także Karina Bedrunka, dyrektor Departamentu Koordynacji Programów Operacyjnych opolskiego urzędu marszałkowskiego oraz szefowie jednostek podlegających samorządowi województwa, współpracujących z biznesem: Roland Wrzeciono (Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki), Maciej Kalski (Wojewódzki Urząd Pracy w Opolu), Grzegorz Obara (Opolski Regionalny Fundusz Rozwoju).

Wśród tematów: gospodarcze podsumowanie roku 2020, rozmowa o wyzwaniach dla biznesu na rok 2021, minionej i kolejnej unijnej perspektywie finansowej oraz o zapisach Strategii Rozwoju Województwa Opolskiego do 2030 r.

Debatę „Czas wielkich wyzwań” organizuje podlegające samorządowi województwa Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki (OCRG) i działający przy OCRG Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Opole. Będzie ona transmitowana na żywo na facebooku Województwa Opolskiego oraz Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki 18 lutego od godz. 12.00. Potrwa ok. 2 godzin. Przedsiębiorcy, którzy zechcą się do niej zgłosić, będą mogli zadawać pytania poprzez facebook Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki, pod postem z transmisją debaty.

Zainteresowanych udziałem w debacie prosimy o zgłoszenia na adres: invest@ocrg.opolskie.pl lub tel. 77 40 33 645 - 648