Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

WSPARCIE DLA FIRM W CZASACH COVID-19

Cykl spotkań OPOLSKIE DLA BIZNESU

Spotkanie
21.02.2018

Jakie dotacje dla firm są jeszcze do wzięcia? Gdzie znaleźć unijne pożyczki bez opłat i prowizji? Co zmieniło się w przepisach podatkowych dla firm w ostatnim czasie? Tego wszystkiego dowiedzieć się można na spotkaniach, na które zaprasza marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła!

Spotkania startują 19 marca w Opolu i potrwają do końca kwietnia. Odbędą się we wszystkich miastach powiatowych (patrz Kalendarz poniżej). Dlaczego warto na nich być? Bo każde nich zastąpi kilka innych podobnych spotkań! Oszczędzicie więc Państwo czas i w jednym miejscu, w pigułce, dostaniecie kompleksową, potrzebną biznesowi wiedzę. A prócz tego bieżące informacje o ostatnich zmianach w przepisach podatkowych.

Celem cyklu „Opolskie dla biznesu” będzie zaprezentowanie firmom z Opolszczyzny - w ciekawy i zwięzły sposób - pełnej oferty unijnego wsparcia, jakie mogą uzyskać od jednostek podlegających samorządowi województwa, a także poinformowanie w formie eksperckich wystąpień o zmianach w zakresie podatków.

- Wierzę, że będą to informacje przydatne, a nasze spotkania dadzą przedsiębiorcom możliwość rozeznania działań, z których już mogą korzystać w regionie – mówi marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła.

Spotkaniom towarzyszyć będzie Giełda Produktów Województwa Opolskiego dla Firm, która umożliwi bezpośrednie rozmowy z instytucjami oferującymi poszczególne produkty. Będzie się można na niej dowiedzieć wszystkiego np. o tym, gdzie i jak złożyć wniosek o dofinansowanie szkolenia pracowników albo gdzie dostać pożyczki bez prowizji i opłat sfinansowane z unijnej puli województwa opolskiego (w określonych warunkach pożyczki te są nawet zerowo oprocentowane!).

Giełda będzie też okazją, by dowiedzieć się więcej o pożyczkach, które dla firm z naszego regionu ma Opolski Regionalny Fundusz Rozwoju. Są wśród nich m.in. pożyczki dla startupów albo pożyczki obrotowe. Nie zabraknie również stoiska organizującego cykl „Opolskie dla biznesu” Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki (OCRG) i informacji o zaplanowanych na ten i kolejny rok naborach dla firm.

- Nasi pracownicy podpowiedzą kiedy i o jakie dotacje starać się w najbliższym czasie oraz na jakich warunkach przedsiębiorcy mogą dostać dofinansowanie do szkoleń, usług doradczych oraz usług specjalistycznych, np. dotyczących patentów czy wejścia na rynku zagraniczne. Wsparcie na szkolenia czy usługi specjalistyczne to nasze nowe produkty. Warto o nich wiedzieć tym bardziej, że będziemy je mieć w ofercie przez cztery najbliższe lata – wymienia dyrektor OCRG Roland Wrzeciono.

 

KALENDARZ SPOTKAŃ

DATA

MIASTO

MIEJSCE

19 marca

godz. 13.00

OPOLE

Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego

Ostrówek 5-7, sala im. Orła Białego

23 marca

godz. 13.00

NAMYSŁÓW

Sala Urzędu Miejskiego w Namysłowie

ul. Stanisława Dubois 3

27 marca

godz. 13.00

BRZEG

Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu

Plac Zamkowy

29 marca

godz. 13.00

NYSA

Aula PWSZ w Nysie, Regionalne Centrum Transferu Wiedzy i Technologii Innowacyjnych PWSZ w Nysie

ul. Obrońców Tobruku 5

4 kwietnia

godz. 13.00

KLUCZBORK

Duża sala Konferencyjna Starostwa Powiatowego w Kluczborku

6 kwietnia

godz. 13.00

OLESNO

Sala Obrad Starostwa w Oleśnie

ul. Pieloka 21

10 kwietnia

godz. 13.00

PRUDNIK

Starostwo Powiatowe w Prudniku

ul. Kościuszki 76, sala konferencyjna 

16 kwietnia

godz. 13.00

(UWAGA! ZMIANA TERMINU z 30 kwietnia)

STRZELCE OPOLSKIE

Powiatowe Centrum Kultury

ul. Dworcowa 23

17 kwietnia

godz. 13.00

KĘDZIERZYN-KOŹLE

Starostwo Powiatowe

Plac Wolności 13, sala konferencyjna

23 kwietnia

godz. 13.00

KRAPKOWICE

Sala Obrad Starostwa Powiatowego w Krapkowicach

ul. Kilińskiego 1

27 kwietnia

godz. 13.00

GŁUBCZYCE

Starostwo Powiatowe Głubczycach

ul. Kochanowskiego 15, sala konferencyjna