Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

WSPARCIE DLA FIRM W CZASACH COVID-19

Chcą integrować firmy rodzinne

Informacja
06.04.2018

Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki wspólnie z firmą Deloitte zaprasza na spotkanie pn. „Wyzwania firm rodzinnych”, które odbędzie się 19 kwietnia br. w Zakładzie Produkcji Farb Graficznych firmy Chespa w Choruli przy ul. Kościelnej 6. Początek o godz. 12:00.

- To wydarzenie jest zgodne z naszą ścieżką. Staramy się wspierać opolskie firmy rodzinne i budować dla nich naszą ofertę – mówi Iwona Święch-Olender, kierownik Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera działającego przy OCRG. – Chcemy by te firmy się otworzyły, bo odnosimy wrażenie, że są przekonane o tym, że nikt im nie chce pomagać, A tak przecież nie jest. Chcemy budować naszą ofertę w oparciu o ich potrzeby i oczekiwania – dodała.

Organizatorem spotkania jest firma Deloitte, a OCRG jest partnerem wydarzenia. To już drugie spotkanie przygotowane wspólnie przez te instytucje, a dotyczące firm rodzinnych. W ubiegłym roku rozmawiano o sukcesji, a teraz program jest ukierunkowany na finanse i podatki. Z kolei Chespa, na terenie której dojdzie do spotkania, to sztandarowy przykład opolskiej firmy rodzinnej.

- Chcemy dyskutować o wyzwaniach stojących przed firmami rodzinnymi w najbliższych latach. Naszym celem jest integracja lokalnych środowisk firm rodzinnych. Chcemy umożliwić poznanie nowych potencjalnych partnerów biznesowych i wymianę doświadczeń z innymi. Daje to możliwość skorzystania z synergii, jaką daje integracja środowiska firm rodzinnych w regionie. Do udziału w cyklu zaprosiliśmy lokalnych przedsiębiorców, którzy opowiedzą swoje historie sukcesu – zachęca do udziału Tadeusz Dulian, starszy menedżer ds. firm rodzinnych z firmy Deloitte.

W agendzie spotkania przewidziano m.in. zwiedzanie firmy Chespa oraz przedstawienie realizowanych przez nią projektów z zakresu społecznej odpowiedzialności. Zaproszeni eksperci będą mówić m.in. o ochronie majątku, kapitału, własności intelektualnej i prywatności; zabezpieczeniu majątku i know-how.

Osoby, które chcą wziąć udział w spotkaniu proszone są o dokonanie zgłoszenia pod adresami: tdulian@deloittece.com i invest@ocrg.opolskie.pl

Źródło informacji: Newsletter Klubu 150