Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

WSPARCIE DLA FIRM W CZASACH COVID-19

Byliśmy na Targach Rzemiosła w Bawarii

Przedsiębiorcy
05.04.2017

Przedstawiciele opolskiego rzemiosła, firm branży turystycznej i instytucji otoczenia biznesu z naszego regionu wzięli udział w misji gospodarczej, której celem były targi rzemiosła w Rosenheim w Bawarii. Opolscy przedsiębiorcy szukali tam kooperantów np. z branży turystycznej czy drzewnej.

Głównym organizatorem wyjazdu na targi Lifestyle, Trends & Tradition 2017 w Rosenheim było Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki. Wyjazd odbył się w dniach 5-8 kwietnia. Wzięło w nim udział 10 osób, w tym siedmiu przedstawicieli firm i trzech delegatów instytucji otoczenia biznesu - Parku Innowacyjno-Technologicznego w podopolskich Przyworach czy Śląskiego Klastra Drzewnego.

Uczestnicy misji nie tylko zwiedzali stoiska targowe, ale też wzięli udział w zaplanowanych wcześniej, bezpośrednich rozmowach kooperacyjnych z przedstawicielami firm i instytucji zainteresowanych współpracą biznesową z firmami z naszego regionu.

- Górna Bawaria to region o bardzo dużym potencjale kooperacyjnym jeśli chodzi o rzemiosło, w tym w branżach mocno rozwiniętych w województwie opolskim, takich jak branża drzewna czy turystyka. Działają tam np. firmy oraz słynny Instytut Rosenheim, które specjalizują się w nowoczesnych technologiach obróbki drewna oraz szereg producentów stolarki drzwiowej, okiennej, systemów fasadowych czy np. domów pasywnych – wyjaśnia Roland Kulig z OCRG.

Przedstawiciel OCRG dodaje, że na czerwiec albo na jesień tego roku planowany jest także przyjazd grupy bawarskich przedsiębiorców zainteresowanych nawiązaniem współpracy do województw opolskiego, dolnośląskiego i śląskiego. – Chcielibyśmy także zorganizować wtedy dla naszych firm giełdę kooperacyjną, podczas której opolscy przedsiębiorcy mogliby spotkać się z potencjalnymi kooperantami z Bawarii oraz zaprosić firmy z Niemiec do kilku naszych zakładów – dodaje Roland Kulig.

Uczestnicy kwietniowej misji gospodarczej do Rosenheim mieli też okazję wziąć podczas targów udział w wykładach i prelekcjach branżowych związanych z tematyką targów oraz zwiedzić m.in. centrum informacyjno-kompetencyjne branży automotive w siedzibie marki BMW w Monachium.

- Mamy nadzieję, że takie wyjazdy, które staramy się organizować w miarę możliwości, są dla firm z naszego regionu okazją do nawiązywania biznesowych kontaktów i pomagają w dalszym rozwoju tych przedsiębiorstw – podkreśla dyrektor OCRG Roland Wrzeciono.