Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

WSPARCIE DLA FIRM W CZASACH COVID-19

Będziemy na targach w Lipsku

Informacja
07.03.2017

Zachęcać do inwestowania na Opolszczyźnie i szukać kooperantów dla firm, które już działają w naszym regionie, jadą na wizytę studyjną do Lipska eksperci działającego w ramach OCRG Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera (COIE). Wezmą udział w targach Zuliefermesse i INTEC.

Targi INTEC oraz targi poddostawców Zuliefermesse to największe targi przemysłowe na terenie wschodnich Niemiec, mocno już zakorzenione w światowym terminarzu imprez targowych. Z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością – jak podają organizatorzy w 2015 roku obecnych było na nich 1433 wystawców i 23,5 tys. odwiedzających.

Zuliefermesse należą do najważniejszych targów poddostawców w Europie, a INTEC do wiodących targów branżowych dla sektora obrabiarek, technologii produkcyjnych i automatyzacji w Europie. Od 2007 roku odbywają się w Lipsku jednocześnie. Wizyta studyjna przedstawicieli opolskiego COIE na obu tegorocznych wydarzeniach zaplanowana została na 8 i 9 marca. – Z jednej strony będziemy tam prezentować firmom obecnym na tych targach ofertę województwa opolskiego jako miejsca atrakcyjnego dla inwestorów, z drugiej - szukać ewentualnych partnerów dla firm już działających na Opolszczyźnie – mówi kierownik opolskiego COIE dr Iwona Święch-Olender.

Pracownicy COIE wezmą np. udział w odbywającej się w ramach Zuliefermesse giełdzie kooperacyjnej, w czasie której można nawiązywać kontakty z potencjalnymi poddostawcami lub klientami. Będą też prowadzić rozmowy handlowe z wystawcami podczas targów. – Choćby po to, by pozyskać kontakty do potencjalnych inwestorów i zainteresować ich ofertą Opolszczyzny – wyjaśnia Iwona Święch-Olender.

Zuliefermesse to targi poddostawców różnych branż. Rokrocznie mocno reprezentowani są tam jednak przede wszystkim poddostawcy branży motoryzacyjnej. Na targach INTEC wystawiają się natomiast firmy branży maszynowej, metalowej i obróbki metalu. – Obie te branże są mocno reprezentowane w województwie opolskim i kluczowe dla naszego regionu. Stąd zainteresowanie właśnie tymi targami – zaznacza kierownik opolskiego COIE. – Poza tym Polska, w tym województwo opolskie, to od lat interesujący kierunek dla inwestorów z Niemiec. Mamy ich już wielu, ale wciąż warto prezentować naszą ofertę na tamtym rynku.

W Lipsku będzie też okazja, by spotkać firmy również z innych krajów. Najliczniejsza grupa wystawców targów Zuliefermesse w tym roku ma pochodzić z Niemiec, Włoch, Polski, Szwajcarii i Czech, a targów INTEC – z Niemiec, Włoch, Holandii, Austrii, Szwajcarii i Czech.

Wystawcy na targach INTEC prezentować będą m.in. obrabiarki, prasy i maszyny do obróbki plastycznej, a także maszyny specjalne, narzędzia precyzyjne, robotykę i automatyzację produkcji, technikę sensoryczną, systemy sterowania produkcją, oprogramowanie do automatyzacji produkcji i procesów czy technologie magazynowania i przygotowania surowców i produktów.

Na targach Zuliefermesse wystawcami będą natomiast np. dostawcy części, modułów i komponentów dla sektora budowy maszyn i urządzeń oraz przemysłu motoryzacyjnego. Prezentowane będą m.in. wysokiej jakości usługi produkcyjne i serwisowe dla klientów z różnych sektorów przemysłu, części, detale i komponenty, procesy łączenia elementów i montażu, materiały i półprodukty, narzędzia do produkcji modułów i części poddostawczych, a także elektrotechnika i elektronika czy usługi dla przemysłu poddostawczego.

Wizyta ekspertów COIE w Lipsku zbiega się też z misją gospodarczą organizowaną przez Izbę Gospodarczą „Śląsk” dla grupy należących do niej przedsiębiorców. – Wspieramy organizacyjnie tę wizytę i w razie potrzeby pomożemy naszym przedsiębiorcom na miejscu – mówi kierownik opolskiego COIE.