Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

WSPARCIE DLA FIRM W CZASACH COVID-19

900 mln zł na centra badawczo-rozwojowe dla firm

Nabór
10.04.2017
Obraz Willfried Wende z Pixabay
Obraz Willfried Wende z Pixabay

Taką pulę pieniędzy na wsparcie dla przedsiębiorców z całego kraju ma Ministerstwo Rozwoju w ramach ogłoszonego niedawno naboru. Dotację można dostać na tworzenie lub rozwój centrów badawczo-rozwojowych. Wnioski w ramach naboru będzie można składać od 8 maja do 7 lipca.

Nabór ogłosił Departament Innowacji w Ministerstwie Rozwoju. Z ogólnej puli 900 mln zł dla projektów z woj. mazowieckiego przeznaczonych zostanie 87 mln 570 tys. zł, a dla projektów firm z reszty kraju - 812 mln 430 tys. zł. W regulaminie zapisano, że minimalna wartość kosztów kwalifikowanych w jednym projekcie musi wynieść 2 mln zł, a maksymalna ich wartość nie może przekroczyć 50 mln euro.

O dofinansowanie mogą starać się przedsiębiorcy, nie tylko mali i średni. Ma być ono przeznaczone na wsparcie tworzenia lub rozwoju centrów badawczo-rozwojowych, np. na inwestycje w aparaturę, sprzęt, technologie czy inną niezbędną infrastrukturę, która będzie służyć prowadzeniu prac badawczo-rozwojowych na rzecz tworzenia innowacyjnych produktów i usług. Dotacje mogą być kierowane na wydatki inwestycyjne, koszty odpowiedniej wiedzy technicznej oraz koszty doradztwa i równorzędnych usług wykorzystywanych na potrzeby projektu, a także na koszty zakupu materiałów i produktów związanych z realizacją projektu.

W regulaminie konkursu wyjaśniono, że przez „niezbędną infrastrukturę” rozumie się niezbędne wydatki dotyczące tworzenia lub rozwijania działalności B+R związane z zakupem lub wytworzeniem środka trwałego w postaci budowli i budynków, pod warunkiem, że ich zakup ma bezpośredni związek z celami projektu objętego wsparciem i służyć będzie prowadzeniu prac badawczo-rozwojowych.

Pieniądze przeznaczone na ten nabór pochodzą z puli ogólnokrajowego Programu Inteligentny Rozwój, z działania 2.1 Wsparcie inwestycji w infrastrukturę B+R przedsiębiorstw.

Więcej informacji:

http://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/nabory/21-wsparcie-inwestycji-w-infrastrukture-br-przedsiebiorstw-10/

http://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/media/35827/Regulamin_Konkursu_I_201731032017.pdf