Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

WSPARCIE DLA FIRM W CZASACH COVID-19

750 mln zł na wsparcie wdrożeń wyników prac B+R

Nabór
18.01.2018
Obraz Peggy und Marco Lachmann-Anke z Pixabay
Obraz Peggy und Marco Lachmann-Anke z Pixabay

Taką pulę pieniędzy oferuje w naborze Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) dla mikro, małych i średnich firm, które szukają sposobu na sfinansowanie wdrożeń wyników prac badawczo-rozwojowych.

Dofinansowanie w tym naborze firmy mogą zdobyć na projekty dotyczące wdrożenia wyników prac badawczo - rozwojowych przeprowadzonych przez wnioskującego przedsiębiorcę samodzielnie lub na jego zlecenie. Mają to być prace B+R, które służą wprowadzeniu na rynek nowych albo znacząco ulepszonych produktów – zarówno wyrobów, jak i usług.

Konkurs PARP został ogłoszony w ubiegłym roku i podzielony na cztery etapy. Obecnie trwa nabór w ramach ostatniego etapu, w którym wnioski przyjmowane będą do 28 lutego. Ale jak wynika z harmonogramu naborów PARP – kolejny konkurs w ramach tego działania ma być ogłoszony 14 lutego, a nabór rozpocznie się 20 marca. Ci, którzy nie zdążą do końca lutego, będą zatem mieć szansę w kolejnych miesiącach.

Ogółem w całym kraju PARP ma na to działanie 750 mln zł. Z tego 71 mln zł zarezerwowano dla firm z województwa mazowieckiego, a 679 mln zł – dla firm z innych regionów. O dofinansowanie w ramach poddziałania mogą ubiegać się wyłącznie mikro , mali lub średni przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą na terytorium RP.

Jak wynika z regulaminu naboru - minimalna wartość kosztów kwalifikowalnych projektu dla mikro i małych przedsiębiorców musi wynieść 5 mln zł, a dla firm średnich - 10 mln zł. Natomiast maksymalna wartość kosztów kwalifikowalnych może wynieść równowartość 50 mln euro.

W regulaminie zaznaczono też, że maksymalna wartość kosztów kwalifikowalnych projektu na prace rozwojowe to 1 mln zł, podobnie jak na usługi doradcze. Maksymalna kwota dofinansowania może wynieść 20 mln zł, w tym na prace rozwojowe dostać można 450 tys. zł, a na usługi i doradcze 500 tys. zł.

Wsparcie na innowacje w tym naborze udzielane jest w ramach Działania 3.2 Wsparcie wdrożeń wyników prac B+R, Poddziałanie 3.2.1 Badania na rynek, a pieniądze pochodzą z unijnej puli Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014 – 2020.

Więcej informacji:

http://poir.parp.gov.pl/dokumentacja/dokumentacja-do-poddzialania-3-2-1-badania-na-rynek-iii-nabor-2017-ogolny

http://poir.parp.gov.pl/attachments/article/39153/Regulamin%20konkursu_konkurs%20nr%203_obowi%C4%85zuje%20od%201.01.2018.pdf

https://poir.parp.gov.pl/attachments/article/39587/Harmonogram%20PARP_POIR_2018.pdf