Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

WSPARCIE DLA FIRM W CZASACH COVID-19

7000 wymienionych wizytówek

Spotkanie
09.06.2017

250 przedsiębiorców z całej Polski uczestniczyło w III edycji INVEST-PARK Business Mixer, jednego z największych spotkań B2B w kraju. Kontaktu zdobyte przez OCRG będą pomocne w pozyskiwaniu nowych inwestorów.


Do szybkich prezentacji biznesowych zasiedli zarówno przedstawiciele globalnych koncernów, jak i małych i średnich firm. Organizatorem spotkania, które odbyło się we Wrocławiu 9 czerwca br., była Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna.

- Chcemy budować dobry klimat inwestycyjny i pokazać, że strefa to również szansa dla tych, którzy działają poza nią - mówi Maciej Badora, prezes WSSE. - Business Mixer jest okazją dla polskich małych i średnich przedsiębiorstw do nawiązania współpracy ze strategicznymi inwestorami działającymi na naszych terenach. Dla globalnych koncernów z kolei, do znalezienia krajowych poddostawców i kooperantów – tłumaczy.

Jak co roku przedsiębiorcy mieli 2 minuty, aby podczas każdej sesji przy okrągłych stołach zaprezentować się potencjalnym partnerom biznesowym. Po przedstawieniu oferty oraz wysłuchaniu pozostałych osób, przesiadali się do następnych stolików, aby nawiązać kontakt z kolejnymi uczestnikami. Po sześciu sesjach każdy posiadał prawie 50 nowych kontaktów biznesowych.

- Świetna organizacja tego wydarzenia - mówi Piotr Regeńczuk, który reprezentował we Wrocławiu Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki. - Firmy, z którymi miałem okazję się spotkać, były bardzo zróżnicowane: od planujących inwestycje, przez firmy produkcyjne, po świadczące różne usługi dla biznesu – dodał.

Zgromadzona baza kontaktów z pewnością będzie przydatna w procesie pozyskiwania nowych inwestorów dla województwa opolskiego. - Szanse na to, że ktoś z moich rozmówców zdecyduje się na inwestycję na Opolszczyźnie są raczej małe. Natomiast udało mi się pozyskać wiele cennych kontaktów, które pośrednio mogą się okazać bardzo pomocne przy pozyskiwaniu inwestorów. Firmy produkcyjne często pytają nas o podwykonawców, którzy potrafią wykonać czasem bardzo specjalistyczne usługi. Dzięki nawiązanym kontaktom będziemy mieć gotową bazę – stwierdził Piotr Regeńczuk.

- Po poprzedniej edycji nawiązaliśmy relacje z partnerami, którzy świadczą dla nas obecnie usługi. Mam nadzieję, że zdobyte kontakty również zaowocują stałymi zleceniami – mówi Marcin Hołdys, prezes firmy THT produkującej opakowania przemysłowe.

W Business Mixerze wzięli udział przedsiębiorcy działający w 60 miejscowościach. Uczestnicy reprezentowali ponad 20 sektorów przemysłu i usług. W czasie całego wydarzenia wymienionych zostało ponad 7000 wizytówek.

INVEST PARK Business Mixer odbył się w Klubie Biznesowym Stadionu Wrocław – partnera głównego wydarzenia. Patronat nad spotkaniem objęła Agencja Rozwoju Przemysłu S.A., realizator projektu „Sieć Otwartych Innowacji”.

Źródło: Newsletter Klubu 150