Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

WSPARCIE DLA FIRM W CZASACH COVID-19

460 mln zł na centra badawczo-rozwojowe

Nabór
01.12.2017
Obraz Peggy und Marco Lachmann-Anke z Pixabay
Obraz Peggy und Marco Lachmann-Anke z Pixabay

Taką pulę pieniędzy mogą pozyskać na tworzenie lub rozwój centrów B+R przedsiębiorcy z całej Polski, także z województwa opolskiego. Pieniądze te można zdobyć w naborze ogłoszonym przez Ministerstwo Rozwoju. Potrwa on do 19 stycznia.

Jest o co walczyć, pieniądze można zdobyć na bardzo duże inwestycje. W regulaminie naboru zapisano, że minimalna wartość kosztów kwalifikowanych w projektach ma wynosić 2 mln zł, a maksymalna nie może przekroczyć 50 mln euro. Nabór pn. „Wsparcie inwestycji w infrastrukturę B+R przedsiębiorstw” (działanie 2.1) ogłosił Departament Programów Wsparcia Innowacji i Rozwoju w Ministerstwie Rozwoju.

Przyjmowanie wniosków ruszyło pod koniec listopada i potrwa do 19 stycznia 2018 roku. O wsparcie mogą ubiegać się nie tylko mikro, mali i średni przedsiębiorcy. Można je przeznaczyć na tworzenie lub rozwój centrów badawczo-rozwojowych, czyli np. na inwestycje w aparaturę, sprzęt, technologie i inną niezbędną infrastrukturę, która służyć będzie prowadzeniu prac badawczo-rozwojowych na rzecz tworzenia innowacyjnych produktów i usług.

Sfinansować w ramach wniosku będzie można np. wydatki inwestycyjne, koszty odpowiedniej wiedzy technicznej, koszty doradztwa i równorzędnych usług wykorzystywanych na potrzeby projektu, a nawet koszty zakupu materiałów i produktów związanych bezpośrednio z realizacją projektu.

W regulaminie doprecyzowano, że przez niezbędną infrastrukturę rozumie się te niezbędne wydatki dotyczące tworzenia lub rozwijania działalności B+R związane z zakupem lub wytworzeniem środka trwałego - budowli czy budynków - których zakup związany jest bezpośrednio z celami projektu i służyć będzie prowadzeniu prac badawczo-rozwojowych na rzecz tworzenia innowacyjnych produktów i usług.

Ogółem w całym kraju na ten nabór przeznaczona została kwota 460 mln zł. Z tego 45 mln zł to pieniądze na projekty z województwa mazowieckiego, a 415 mln zł - na projekty zlokalizowane w innych regionach Polski.

Więcej informacji o naborze: http://www.poir.gov.pl/nabory/21-wsparcie-inwestycji-w-infrastrukture-br-przedsiebiorstw-4/