Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

WSPARCIE DLA FIRM W CZASACH COVID-19

400 mln zł dla firm na wdrażanie wyników prac B+R

Nabór
10.08.2017
Obraz Peggy und Marco Lachmann-Anke z Pixabay
Obraz Peggy und Marco Lachmann-Anke z Pixabay

Dofinansowanie na realizację projektów, które mają służyć wdrożeniu wyników prac badawczo-rozwojowych przeprowadzonych samodzielnie przez firmę lub na jej zlecenie, będzie można dostać w naborze ogłoszonym właśnie przez PARP. W puli jest 400 mln zł.

O wsparcie mogą się starać mikro, mali i średni przedsiębiorcy z całej Polski. Wnioski do Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) firmy będą mogły składać od 5 września do 28 lutego w czterech etapach: od 5 do 30 września 2017 r.; od 1 do 31 października 2017 r.; od 1 listopada do 31 grudnia 2017 r. oraz od 1 stycznia do 28 lutego 2018 r.

Pozyskane w tym naborze dofinansowanie ma umożliwiać wprowadzanie na rynek nowych albo znacznie ulepszonych produktów - wyrobów lub usług. W ramach projektów z unijnego wsparcia mogą być sfinansowane wydatki inwestycyjne, usługi doradcze lub eksperymentalne prace rozwojowe.

Maksymalna, przewidziana w tym naborze wartość dofinansowania, może wynieść 20 mln zł, w tym: na eksperymentalne prace rozwojowe do 450 tys. zł, a na usługi doradcze do 500 tys. zł. W regulaminie zaznaczono też, że maksymalne dofinansowanie na usługi doradcze może wynieść do 50 proc. kosztów kwalifikowalnych

Ogółem w całym kraju przedsiębiorcy mogą pozyskać w ramach tego naboru 400 mln zł. Z tej puli 38 mln zł zarezerwowano dla firm ulokowanych w województwie mazowieckim, a dla firm z pozostałych regionów – 362 mln zł.

Wnioski o dofinansowanie trzeba składać w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (ul. Pańska 81/83, 00-834 Warszawa) wyłącznie w wersji elektronicznej za pośrednictwem generatora wniosków dostępnego na stronie internetowej PARP (www.poir.parp.gov.pl).

Rozstrzygnięcie naboru ma być znane w 4 miesiące od dnia jego zakończenia. Prowadzony on jest w ramach działania 3.2 „Wsparcie wdrożeń wyników prac B+R” Poddziałanie 3.2.1 „Badania na rynek”. Jak zapisano w ogłoszeniu - dedykowany jest on projektom zlokalizowanym w średnich miastach.