Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

WSPARCIE DLA FIRM W CZASACH COVID-19

100 mln zł dla firm z sektora gier video

Informacja
07.04.2017
Obraz tombrooks z Pixabay
Obraz tombrooks z Pixabay

100 mln zł – to pula pieniędzy przeznaczona na dofinansowanie projektów firm sektora gier video. Przedsiębiorcy będą je mogli pozyskać na badania przemysłowe i eksperymentalne prace rozwojowe. Nabór wniosków odbywać się będzie od 5 maja do 6 lipca.

To kolejna już edycji konkursu GameINN. Ogłosiło go Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. O dofinansowanie w jego ramach mogą się starać przedsiębiorcy lub konsorcja przedsiębiorstw. Pieniądze pozyskane w naborze muszą być przeznaczone na badania przemysłowe i eksperymentalne prace rozwojowe. Projekt, w którym nie przewidziano eksperymentalnych prac rozwojowych, nie uzyska dofinansowania – zaznaczono w ogłoszeniu o naborze.

Jak zapisano w regulaminie - minimalna wartość kosztów kwalifikowalnych projektu dofinansowanego w ramach konkursu musi wynosić 400 tys. zł, a maksymalna - 20 mln zł. Wniosek o dofinansowanie trzeba będzie złożyć między 5 maja a 6 lipca wyłącznie w wersji elektronicznej za pośrednictwem specjalnego systemu informatycznego, do którego dostęp na stronie NCBiR będzie możliwy od 5 maja. Jak zapowiada organizator - ogłoszenie wyników oceny ma nastąpić do 90 dni od zamknięcia naboru wniosków.

Konkurs ten odbywać się będzie w ramach działania 1.2 „Sektorowe programy B+R” - GameINN, I osi priorytetowej „Wsparcie prowadzenia prac B+R przez przedsiębiorstwa” Programu Inteligentny Rozwój 2014 – 2020. Program GAMEINN to program sektorowy finansowania prac B+R na rzecz firm z sektora producentów gier wideo. Utworzony został jako odpowiedź na potrzeby zrzeszonych przedsiębiorców, prowadzących działalność w tym sektorze. Jego cel to zwiększenie konkurencyjności krajowego sektora producentów gier wideo na rynku globalnym do 2023 roku.

Jak poinformowało NCBiR na swojej stronie internetowej w tekście dotyczącym ogłoszenia drugiej edycji GameINN - polska branża gamingowa odnosi w świecie spektakularne sukcesy i notuje systematyczny wzrost zatrudnienia oraz obrotów. Jej wartość w 2015 r. oszacowano na ponad 1,65 mld złotych. W Polsce działa już ponad 240 firm, które zajmują się produkcją gier. Ich liczba stale rośnie.

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju podaje też, że w pierwszej edycji konkursu GameINN, rozstrzygniętej w grudniu ubiegłego roku, dofinansowano 38 projektów kwotą blisko 116 mln zł. W drugiej edycji do firm ma trafić 100 mln zł. Zgodnie z założeniami konkursu technologie wypracowywane przez sektor gier wideo mogą służyć nie tylko rozrywce, ale także nauce, edukacji i medycynie. O wsparcie w nim będą mogły się starać zarówno małe i średnie firmy, jak też duże przedsiębiorstwa.

Więcej informacji: http://www.ncbr.gov.pl/aktualnosci/art,5091,gameinn-100-mln-zl-w-kolejnym-konkursie-dla-sektora-gier-video.html

Ogłoszenie konkursowe: http://www.ncbr.gov.pl/fundusze-europejskie/poir/konkursy/konkurs5122017gameinn/