Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

WSPARCIE DLA FIRM W CZASACH COVID-19

Zatrudniasz cudzoziemców? Zgłoś się!

Konkurs
17.11.2020

Ruszył konkurs „Opolska Firma Przyjazna Cudzoziemcom”. Jego celem jest docenienie tych pracodawców, którzy kierują się zasadami równego traktowania pracowników bez względu na pochodzenie oraz wspierają ich integrację.

Organizatorem konkursu jest Wydział Ekonomii i Zarządzania Politechniki Opolskiej, Wojewódzki Urząd Pracy w Opolu, Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki i agencja pracy APN. Konkurs przeznaczony jest dla firm, które:

- prowadzą działalność gospodarczą zarejestrowaną w GUS-ie

- mają zarejestrowaną działalność gospodarczą na terenie województwa opolskiego

- zatrudniają co najmniej 3 cudzoziemców w sposób bezpośredni lub poprzez agencję pośrednictwa pracy (bez względu na formę zatrudnienia)

- w ciągu ostatnich 2 lat nie byli karane w związku z powierzeniem pracy cudzoziemcowi (dot. legalności zatrudnienia cudzoziemców oraz przestrzegania przepisów prawa pracy).

W konkursie mogą wziąć udział także agencje pracy, jeśli bezpośrednio zatrudniają cudzoziemców, to znaczy są tzw. pracodawcami użytkownikami.

Aby zgłosić się do konkursu wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny online: Zgłoszenia przyjmowane są od 16 listopada 2020 r. do 14 grudnia 2020 r. Ogłoszenie wyników zaplanowano na początek 2021 r.

Nagrodą dla Laureatów konkursu będzie tytuł „Opolska Firma Przyjazna Cudzoziemcom".

Patronem wydarzenia jest Okręgowy Inspektorat Pracy w Opolu.

 

Link do formularza zgłoszeniowego: https://badania.weiz.po.opole.pl/index.php/533452?lang=pl

Link do tekstu źródłowego nr. konkursu: https://weiz.po.opole.pl/index.php/konkurs.html

 

Źródło: powyższy materiał przygotowany został na podstawie informacji Wydziału Ekonomii i Zarządzania Politechniki Opolskiej