Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

WSPARCIE DLA FIRM W CZASACH COVID-19

WSPARCIE DLA FIRM W CZASACH KORONAWIRUSA - RZĄDOWA TARCZA ANTYKRYZYSOWA

Informacja
06.04.2020

5 obszarów działań: pracownicy, firmy, zdrowie, instytucje finansowe, inwestycje; ponad 212 mld zł na ochronę miejsc pracy i gospodarki oraz 7,5 mld zł na służbę zdrowia i walkę z koronawirusem. To najważniejsze liczby Tarczy Antykryzysowej opracowanej przez rząd RP, która ma być wsparciem dla firm w czasie pandemii.

Tarcza to pakiet rozwiązań przygotowanych przez rząd, który ma ochronić polskie państwo i obywateli przed kryzysem wywołanym pandemią koronawirusa. Opiera się na pięciu filarach:

- Ochronie miejsc pracy i bezpieczeństwu pracowników,

- Finansowaniu przedsiębiorców,

- Ochronie zdrowia,

- Wzmocnieniu systemu finansowego,

- Inwestycjach publicznych

Więcej o rozwiązaniach rządowych proponowanych dla polskich przedsiębiorców znajduje się tu: https://www.gov.pl/web/tarczaantykryzysowa

 

(Materiał przygotowany na podstawie informacji zamieszczonej na stronie: https://www.gov.pl/web/tarczaantykryzysowa)

 

PONIŻEJ, POD TEKSTEM, ZAMIESZCZAMY WSZYSTKIE MATERIAŁY O WSPARCIU DLA FIRM W CZASACH PANDEMII OPUBLIKOWANE WCZEŚNIEJ NA STRONIE OCRG:

- informację o wsparciu dla firm Samorządu Województwa Opolskiego nt. pożyczek dla firm z korzystnym oprocentowaniem

- pytania pracodawców nt. prawa pracy w czasach pandemii wraz z odpowiedziami Okręgowego Inspektoratu Pracy w Opolu

- wnioskach o dofinansowanie do wynagrodzeń i opłacanie składek na ubezpieczenie społeczne przyjmowanych przez Wojewódzki Urząd Pracy w Opolu