Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

WSPARCIE DLA FIRM W CZASACH COVID-19

WSPARCIE DLA FIRM W CZASACH KORONAWIRUSA - Miasto Opole

Informacja
14.04.2020
Źródło: www.opole.pl
Źródło: www.opole.pl

Jeśli nie mogłeś z powodu pandemii koronawirusa prowadzić działalności, a wynajmujesz lokal od miasta, prezydent Opola może zwolnić Twoją firmę z płacenia czynszu za czas do 14 marca do końca epidemii. Nie jest to jedyna forma wsparcia dla firm, jaką oferuje stolica woj. opolskiego.

 

O zwolnienie z płacenia czynszu przedsiębiorca musi jednak zawnioskować, i – co zastrzega samorząd - wniosek ten powinien być uzasadniony.

Poza tym w ramach pakietu rozwiązań, które mają być wsparciem dla przedsiębiorców w tej szczególnej sytuacji, miasto Opole daje też możliwość odroczenia terminu płatności czynszu, rozłożenia go na raty, umorzenia albo odstąpienia od dochodzenia. Więcej o takiej formie pomocy można przeczytać tu:

https://www.opole.pl/dla-mieszkanca/najem-lokali-uzytkowych

Odroczenie terminu płatności, rozłożenie jej na raty, umorzenie albo odstąpienie od dochodzenia może też dotyczyć dzierżawy. Informacje w tym zakresie oraz odwołanie do formularzy i kontakty do właściwych komórek urzędu miasta znajdują się tu:

https://www.opole.pl/dla-mieszkanca/dzierzawa

Przedsiębiorcy działający w mieście Opolu mogą też wnioskować o odroczenie terminu płatności, rozłożenie na raty lub umorzenie podatków i opłat lokalnych. Szczegółowe informacje na ten temat oraz linki do odpowiednich formularzy znajdują się tu:

https://www.opole.pl/dla-mieszkanca/podatki-i-oplaty-lokalne-1

 

Ogólna informacja o wsparciu miasta Opola dla przedsiębiorców opisana została tu:

https://www.opole.pl/beta/pomoc-dla-przedsiebiorcow-covid-19/

 

(Materiał przygotowany na podstawie informacji Urzędu Miasta Opola)

 

PONIŻEJ, POD TEKSTEM, ZAMIESZCZAMY NATOMIAST WSZYSTKIE MATERIAŁY O WSPARCIU DLA FIRM W CZASACH PANDEMII, OPUBLIKOWANE WCZEŚNIEJ NA STRONIE OCRG. ZNAJDZIECIE W NICH PAŃSTWO:

- informację o wsparciu dla firm Samorządu Województwa Opolskiego nt. pożyczek dla firm z korzystnym oprocentowaniem

- pytania pracodawców nt. prawa pracy w czasach pandemii wraz z odpowiedziami Okręgowego Inspektoratu Pracy w Opolu

- informację o wnioskach o dofinansowanie do wynagrodzeń i opłacanie składek na ubezpieczenie społeczne przyjmowanych przez Wojewódzki Urząd Pracy w Opolu

- informację nt. rządowej Tarczy Antykryzysowej wraz z odnośnikiem do strony, na której znajduje się pełna wersja informacji

- informację o wsparciu dla firm Gminy Prudnik

- informację o wsparciu dla firm Miasta Brzeg

- informację o wsparciu dla firm Miasta Kędzierzyn-Koźle

- informację o wsparciu, o jakie można ubiegać się w ZUS

- pytania przedsiębiorców do ZUS i odpowiedzi przygotowane przez opolski oddział ZUS

- informacje o wsparciu, które firmy mogą uzyskać w powiatowych urzędach pracy