Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

WSPARCIE DLA FIRM W CZASACH COVID-19

WSPARCIE DLA FIRM W CZASACH KORONAWIRUSA - Miasto Kędzierzyn-Koźle

Informacja
08.04.2020
Grafika UM Kędzierzyn-Koźle
Grafika UM Kędzierzyn-Koźle

Decyzją prezydent miasta firmy z Kędzierzyna-Koźla będą mogły skorzystać z ulg w spłacie zobowiązań podatkowych oraz zobowiązań cywilnoprawnych wobec gminy.

Chodzi o możliwość złożenia wniosku o zmniejszenie, odroczenie, rozłożenie na raty czynszów za lokale wynajmowane od gminy lub umorzenie zaległości z tego tytułu, możliwość złożenia wniosku o odroczenie, rozłożenie na raty lub umorzenie zaległości dotyczących podatków od nieruchomości oraz nienaliczanie czynszów za stoiska przemysłowe w hali „Manhatan”.

Informację w tej sprawie, wraz z kompletem dokumentów, miasto zamieściło na swojej stronie. Link do tej informacji znajduje się tu:

https://kedzierzynkozle.pl/pl/aktualnosc/koronawirus-wsparcie-dla-biznesu

W druku zamieszczonym jako załącznik do tekstu znajduje się m.in. informacja o tym, że od 14 marca zostaną skorygowane faktury i nie będzie naliczany do odwołania czynsz za stoiska przemysłowe w hali Manhatan. Pozostali przedsiębiorcy wynajmujący gminne lokale, którzy ze względu na epidemię koronawirusa musieli zamknąć działalność lub znacznie spadły im wpływy, mogą w związku z tym złożyć wniosek do prezydenta miasta o zmniejszenie naliczonego czynszu, odroczenie do końca lipca, rozłożenie płatności na raty ze spłatą rozpoczynającą się w sierpniu br. czy o umorzenie zaległości czynszu (wniosek w tej sprawie trzeba składać dopiero po terminie zapłaty).

Przedsiębiorcy z Kędzierzyna-Koźla, którzy ponoszą straty z powodu pandemii, mogą też złożyć do prezydenta miasta wnioski ws. podatku od nieruchomości. Tą drogą mogą ubiegać się o odroczenie płatności czy zaległości do końca lipca br.; rozłożenie na raty należności lub zaległości ze spłatą od sierpnia br. bądź o umorzenie zaległości w podatku (o co znioskuje się dopiero po terminie jego zapłaty).

Jakie dokumenty i formularze należy złożyć oraz gdzie je kierować i kogo pytać o szczegóły - o tym wszystkim przeczytać można w informacji Urzędu Miasta Kędzierzyna-Koźla.

http://www.kedzierzynkozle.pl/pl/aktualnosc/koronawirus-wsparcie-dla-biznesu

 

(Materiał przygotowany na podstawie informacji UM Kędzierzyn-Koźle)

 

PONIŻEJ, POD TEKSTEM, ZAMIESZCZAMY WSZYSTKIE MATERIAŁY O WSPARCIU DLA FIRM W CZASACH PANDEMII, OPUBLIKOWANE WCZEŚNIEJ NA STRONIE OCRG:

- informację o wsparciu dla firm Samorządu Województwa Opolskiego nt. pożyczek dla firm z korzystnym oprocentowaniem

- pytania pracodawców nt. prawa pracy w czasach pandemii wraz z odpowiedziami Okręgowego Inspektoratu Pracy w Opolu

- informację o wnioskach o dofinansowanie do wynagrodzeń i opłacanie składek na ubezpieczenie społeczne przyjmowanych przez Wojewódzki Urząd Pracy w Opolu

- informację nt. rządowej Tarczy Antykryzysowej wraz z odnośnikiem do strony, na której znajduje się pełna wersja informacji

- informację o wsparciu dla firm Gminy Prudnik

- informację o wsparciu dla firm Miasta Brzeg

- informację o wsparciu, o jakie można ubiegać się w ZUS