Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

WSPARCIE DLA FIRM W CZASACH COVID-19

Wciąż możesz zgłosić się do konkursu dla firm przyjaznych cudzoziemcom

Konkurs
22.01.2021

Do 5 lutego 2021 r. przedłużony został termin zgłoszeń do konkursu „Opolska Firma Przyjazna Cudzoziemcom”.

Celem tego konkursu jest docenienie pracodawców, którzy kierują się zasadami równego traktowania pracowników bez względu na pochodzenie oraz wspierają ich integrację. Jego organizatorem jest Wydział Ekonomii i Zarządzania Politechniki Opolskiej, Wojewódzki Urząd Pracy w Opolu, Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki i agencja pracy APN.

Konkurs przeznaczony jest dla firm, które: prowadzą działalność gospodarczą zarejestrowaną w GUS-ie, mają zarejestrowaną działalność gospodarczą na terenie województwa opolskiego, zatrudniają co najmniej 3 cudzoziemców w sposób bezpośredni lub poprzez agencję pośrednictwa pracy (bez względu na formę zatrudnienia) i w ciągu ostatnich 2 lat nie były karane w związku z powierzeniem pracy cudzoziemcowi (dot. legalności zatrudnienia cudzoziemców oraz przestrzegania przepisów prawa pracy).

W konkursie mogą wziąć udział także agencje pracy - jeśli bezpośrednio zatrudniają cudzoziemców, czyli są tzw. pracodawcami użytkownikami.

Aby zgłosić się do konkursu wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny online: Zgłoszenia przyjmowane są do 5 lutego 2021 r.

Nagrodą dla Laureatów konkursu będzie tytuł „Opolska Firma Przyjazna Cudzoziemcom".

Patronem wydarzenia jest Okręgowy Inspektorat Pracy w Opolu.

Link do formularza zgłoszeniowego: https://badania.weiz.po.opole.pl/index.php/533452?lang=pl

Link do tekstu źródłowego nr. konkursu: https://weiz.po.opole.pl/index.php/konkurs.html

 

Źródło: powyższy materiał przygotowany został na podstawie informacji Wydziału Ekonomii i Zarządzania Politechniki Opolskiej