Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

WSPARCIE DLA FIRM W CZASACH COVID-19

Sięgnij po tytuł Opolskiej Marki

Konkurs
16.01.2020

Wolontariat pracowniczy, lider opolskiej gospodarki, pracodawca roku i Opolskie ze smakiem – to nowe kategorie w tegorocznej edycji konkursu Opolska Marka. Nagrodzone w nim będą też, jak co roku, usługa, produkt i przedsiębiorstwo promujące region. Firmy, które chcą powalczyć o prestiżowy tytuł Opolskiej Marki, mogą zgłaszać się do 14 lutego.

Zarząd Woj. Opolskiego właśnie ogłosił  17. edycję tego konkursu. Jest on jedną z najciekawszych form promowania potencjału gospodarczego Opolszczyzny, wyróżniających się produktów, usług i firm.

- Cały czas jesteśmy zaskakiwani nowymi pomysłami na biznes czy produktami, które tworzą nasi przedsiębiorcy. Chcemy ich doceniać i promować – mówi marszałek woj. opolskiego Andrzej Buła. – Od kilku lat pokazujemy też, że firmy to już nie tylko zysk, podatki i miejsca pracy. Dlatego w konkursie Opolska Marka pojawiły się takie kategorie, jak wolontariat pracowniczy czy pracodawca roku. Chcemy w ten sposób udowodnić, że część społeczna i gospodarcza działalności ściśle się ze sobą łączą.

Kategoria „Opolskie ze smakiem” zastąpiła natomiast dotychczasową kategorię „produkt spożywczy”. Nagrodzeni mogą w niej być zarówno producenci artykułów spożywczych, jak i restauratorzy, którzy wykorzystują lokalną tradycję i produkty regionalne. – Wprowadzenie tej kategorii wyprzedza nieco nasze kolejne działanie, związane z promocją regionu. Chcielibyśmy w marcu uruchomić dużą kampanię związaną z opolskimi kulinariami – zapowiada marszałek Andrzej Buła.

Jak powalczyć o Opolską Markę? W konkursie mogą brać udział firmy, które mają swoją siedzibę, oddział albo filię na terenie woj. opolskiego. W kategoriach usługa, produkt, promocja regionu, wolontariat pracowniczy, pracodawca roku i „Opolskie smaki” przedsiębiorcy sami mają zgłosić swoje kandydatury. Muszą to zrobić najpóźniej do 14 lutego! Karty zgłoszenia i regulamin konkursu można znaleźć wchodzą na stronę www.opolskie.pl, a następnie w zakładki „Region”, „Promocja”, „Opolska Marka” i „Opolska Marka 2019” albo tu https://www.opolskie.pl/region/promocja/opolska-marka/opolska-marka-2019/

Nagrodę w kategorii „Lider Opolskiej Gospodarki” przyzna natomiast zarząd województwa opolskiego. Zrobi to na podstawie danych finansowych, w tym m.in. informacji o największych wpływach z podatku CIT od opolskich przedsiębiorstw. – Ta nagroda ma być wyróżnieniem dla przedsiębiorstw, których podatki najbardziej zasilają budżet regionu, bo to z tych pieniędzy mogą być potem remontowane czy budowane drogi, wspierane szpitale. To z tej puli finansowany jest wkład własny do projektów realizowanych przez samorząd województwa czy jednostki takie, jak OCRG – wyjaśnia Roland Wrzeciono, dyrektor Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki (OCRG).

Współorganizatorami tegorocznej edycji Opolskiej Marki są Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki, Wojewódzki Urząd Pracy w Opolu oraz Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Opolu. Uroczysta gala, podczas której wręczone zostaną nagrody, odbędzie się 25 marca w Filharmonii Opolskiej.