Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Puchar trafił do firmy Adamietz!

Wydarzenie
14.09.2019

Drużyna piłkarzy firmy Adamietz wyjechała z pucharem i złotymi medalami z VI edycji Turnieju Piłki Nożnej Opolskich Firm o Puchar Marszałka Województwa. Złoto smakowało im tym bardziej, że startowali w rozgrywkach po raz szósty!

- Wyjeżdżamy stąd nie tylko ze złotymi medalami, ale i trzema pucharami, co jest niesamowite – cieszyła się tuż po zakończeniu zawodów Iwona Krzysztofowicz, kierownik drużyny firmy Adamietz. Zwycięzcy dostali za I miejsce puchar przechodni oraz taki, który zostanie w firmie na pamiątkę na stałe, a także trzeci – za udział we wszystkich sześciu edycjach zawodów. - Jesteśmy tu już po raz szósty, na pewno nie ostatni, bo turniej jest niesamowity i bardzo lubimy tu być – dodała kierownik drużyny. – Nasi zawodnicy bardzo się starają, trenują zawsze na 2-3 miesiące przed turniejem, tak by grupa się zgrała i przygotowała. Tym bardziej cieszymy się tym zwycięstwem!

Turniej odbył się 14 września w Kampusie Stobrawa, czyli na boiskach MKS-u Kluczbork. Drugie miejsce i srebrne krążki wywalczyli w nim zawodnicy firmy Marcegaglia, a trzecie – firmy Neapco Europe. W sumie w tegorocznych zmaganiach wzięło udział 20 ekip z tych przedsiębiorstw, które zgłosiły się do zawodów jako pierwsze. – Ze względów organizacyjnych mogliśmy zaprosić do turnieju tylko 20 drużyn. Ale lista rezerwowa była bardzo długa – przyznał Roland Wrzeciono, dyrektor podlegającego samorządowi województwa Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki.

- Skoro jest tyle firm chętnych do udziału w tym wydarzeniu, to pewnie będziemy musieli szukać nowych rozwiązań – zadeklarował Andrzej Buła, marszałek województwa opolskiego. – Dysponujemy tu jeszcze czterema boiskami, więc pomyślałem, że w przyszłym roku rozłożymy dwanaście takich boisk, na których rozgrywane są mecze w tym turnieju, i wszyscy chętni w nim zagrają. Rywalizacja będzie jeszcze większa – podkreślił. I dodał: - Bardzo dziękuję za obecność. Nie ma dla gospodarza większej radość niż to, że na imprezę przyjeżdżają goście.

Szósta edycja piłkarskich zmagań opolskich firm odbyła się przy doskonałej pogodzie i gorącym aplauzie kibicujących drużynom prezesów, kierowników, kolegów z pracy i rodzin.

– Początkowy nasz plan był taki, by wejść do finału i walczyć o medale. Pierwsze spotkanie zremisowaliśmy, ale potem trzeba było trochę zmodyfikować zamiary – relacjonował z humorem Radosław Gliński, dyrektor zarządzający Nestro Group Poland, której to drużyna po raz pierwszy grała w turnieju. – Najważniejsze jest, że chłopaki dobrze się bawią. Cieszymy się, że do tych rozgrywek udało się nam połączyć siły wszystkich naszych spółek Nestro Group. Pracujemy razem, a turniej to okazja by spotkać się też poza pracą. No a w dodatku na trybunach są inni nasi pracownicy. Chcemy mieć z tego fiestę i radość.

W rozgrywkach wzięły udział drużyny firm: Elsteel, Mubea, Polaris, Siegenia Aubi, Adamietz, Marcegaglia, Browar Namysłów, Neapco Europe, Weegree, Kamet S.A., Aspoeck Automotive, Lesaffre, Nerli Gruppen Poland, Stefanini, PZ Stelmach, Nestro Group, Cementownia Odra, Hongbo Clean Energy Europe, Kelvion, Diehl Controls. Mecze trwały po 10 minut. Zawody rozgrywane były systemem grupowo-pucharowym na boiskach trawiastych i ze sztuczną nawierzchnią.

Jak co roku, równolegle do turnieju, odbywały się również warsztaty dla kadry kierowniczej i menadżerskiej firm. W tym roku tematem spotkania było motywowanie zespołu i budowanie zaangażowania poszczególnych jego członków. Warsztaty poprowadziły ekspertki z firmy Korn Ferry specjalizującej się w tego typu zagadnieniach. Prowadzące rozmawiały z uczestnikami m.in. o tym, co motywuje ich i ich pracowników do pracy, o zaangażowaniu kadry czy szczególnie cenionych cechach osobowości kandydatów do pracy. Omówiły także 12 motywatorów, które „napędzają” poszczególne osoby do większego angażowania się w pracę. Na tej liście znalazły się m.in. możliwość rozwoju osobistego, poczucie przynależności, władza, autonomia, możliwość posiadania pozytywnego wpływu, zdobywanie uznania, podnoszenie standardu życiowego czy poczucia bezpieczeństwa.

Warsztaty i turniej zorganizowane zostały w ramach projektu „Kooperacyjne Opolskie – profesjonalne otoczenie biznesu II”, który ma m.in. integrować środowiska biznesowe woj. opolskiego. Partnerem wydarzenia była Loża Opolska Business Centre Club.