Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

WSPARCIE DLA FIRM W CZASACH COVID-19

Przewodnik po Tarczy Antykryzysowej WIG

Informacja
10.04.2020

Dzięki uprzejmości Warszawskiej Izby Gospodarczej i za jej zgodą poniżej przekazujemy Państwu praktyczny przewodnik po rządowej Tarczy Antykryzysowej opublikowany 7 kwietnia br. i rozesłany w ostatnim newletterze WIG.

Ustawa z dnia 31 marca 2020 nazywana także Tarczą antykryzysową jest obszernym opracowaniem i dla większości przedsiębiorców mocno niezrozumiałym. Zachodniopomorski Klaster Chemiczny „Zielona Chemia” udostępnił Warszawskiej Izbie Gospodarczej tzw. „executive summary” tej ustawy oraz informator – opracowane przez współpracującą kancelarię prawną. W Informatorze nacisk położono na kwestie najbardziej istotne – podatki, dopłaty do wynagrodzenia, terminy raportowania finansowego.

Opracowanie to może stać się czytelnym narzędziem dla przedsiębiorców.

 

Przewodniki po Tarczy Antykryzysowej znajdują się w załącznikach poniżej.

Pełna treść publikacji na stronie WIG znajduje się w linku poniżej:

http://wig.waw.pl/podatki-doplaty-terminy-czyli-praktyczny-przewodnik-po-tarczy-antykryzysowej/