Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

WSPARCIE DLA FIRM W CZASACH COVID-19

Opolski projekt wśród najlepszych w Europie

News
29.10.2018

Unijny projekt „Opolskie szkolnictwo zawodowe bliżej rynku pracy 2”  jest nominowany przez europejskich ekspertów do tytułu  najlepszego w Europie w kategorii ”Europejskie fundusze na rzecz doskonałości”.  Głosowanie już trwa.

W ramach Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych 2018 Komisja Europejska we współpracy z grupą ekspertów ogłosiła nominacje do nagród VET Excellence Awards 2018  za doskonałe kształcenie i szkolenie zawodowe. Celem nagród jest wyróżnienie najlepszych praktyk w Europie, związanych z kształceniem i szkoleniem zawodowym.

W  kategorii ”Europejskie fundusze na rzecz doskonałości” nominację zdobył projektOpolskie szkolnictwo zawodowe bliżej rynku pracy 2”, realizowany przez Regionalny Zespół Placówek Wsparcia Edukacji  w Opolu przy współpracy Opolskiego  Centrum Rozwoju Gospodarki, Politechniki Opolskiej i miasta Opole.

Przypomnijmy – projekt „Opolskie szkolnictwo zawodowe bliżej rynku pracy 2”, który zakończył się w tym roku, to m.in.  spotkania uczniów z przedsiębiorcami, nowoczesne pracownie w szkołach, klasy patronackie, doradztwo zawodowe czy praktyki – a przede wszystkim uczniowie bliżej pracodawców.  Niemal 9 milionów złotych przeznaczono na poprawę przygotowania do zawodu uczniów szkół zawodowych z całego województwa opolskiego.

Więcej o projekcie można przeczytać na stronie http://www.opolskie.pl/2018/06/sukces-projektu-dla-uczniow-szkol-zawodowych/   W październiku rozpoczęła się trzecia edycja tego projektu.

Głosowanie na kandydatów do nagrody VET Excellence Awards 2018 trwa i zakończy się 7 listopada 2018 roku o godzinie 18.00. Głosować można na stronie internetowej https://ec.europa.eu/eusurvey/runner/Awards-VET-Excellence-2018.

Wystarczy wpisać swoje imię, mail, odszukać kategorię:  3. European Funding for Excellence i oddać  głos na projekt: Opolskie Voivodeship, Poland: Closer to the Labour Market 2    

Głosujmy na opolski projekt!

Źródło: UMWO