Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

WSPARCIE DLA FIRM W CZASACH COVID-19

Nabór w ramach programu Eurostars-2

Informacja
07.01.2019

Do 28 lutego potrwa otwarty właśnie nabór wniosków międzynarodowych na projekty realizowane w ramach programu Eurostars-2. W puli jest 1,5 mln euro.

Jak wyjaśniono w dokumentach dotyczących naboru celem Programu Eurostars-2 jest wsparcie mikro, małych lub średnich firm prowadzących działalność w zakresie badań i rozwoju poprzez „współfinansowanie ich prorynkowych projektów badawczych we wszelkich dziedzinach”. W ramach Programu można dostać wsparcie z pieniędzy krajowych i unijnych dla projektów realizowanych przez mikro, małych lub średnich przedsiębiorców we współpracy z partnerami międzynarodowymi. Mogą to być m.in. ośrodki badawcze, szkoły wyższe lub przedsiębiorstwa.

W ogłoszonym właśnie naborze nie ma ograniczeń tematycznych, ale dofinansowanie można pozyskać tylko na projekty ukierunkowane rynkowo, które zmierzać mają do opracowania nowego produktu, procesu lub usługi. Muszą mieć one też cywilny cel.

Poza tym projekt realizowany w ramach Programu Eurostars powinien trwać nie dłużej niż 3 lata. Przy czym, jak zaznaczono w zasadach dofinansowania, w 2 lat od zakończenia jego realizacji wyniki powinny zostać wprowadzone na rynek. Wyjątkiem mogą tu być przedsięwzięcia medyczne i biomedyczne, w których testy kliniczne powinny się rozpocząć do dwóch lat od zakończenia projektu. Projekt dofinansowany w ramach Eurostars powinien też być realizowany przez co najmniej dwa niezależne podmioty z różnych państw uczestniczących w Programie. Lista krajów biorących w nim udział dostępna jest na stronie: https://www.eurostars-eureka.eu/eurostars-countries/europe

W dokumentach programowych zaznaczono też, że składany do dofinansowania projekt musi być odpowiedzią na realnie istniejące zapotrzebowanie rynkowe i proponować rozwiązania lepsze od dotychczasowych pod względem technicznym, technologicznym i organizacyjnym.

Więcej informacji na stronie: https://www.ncbr.gov.pl/o-centrum/aktualnosci/szczegoly-aktualnosci/news/otwarcie-naboru-wnioskow-w-11-tym-konkursie-eurostars-2-53831/