Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

WSPARCIE DLA FIRM W CZASACH COVID-19

III Opolskie Forum Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze

Forum
20.11.2020
III Opolskie Forum Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze
III Opolskie Forum Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze

Interesują Cię rynki zagraniczne, szczególnie USA i Wielka Brytania? Chcesz wiedzieć, jak współpracować z rynkiem w USA? Jak Brexit wpłynie na wymianę handlową z Polską i UE? Jak powinna wyglądać wymiana handlowa w perspektywie sanitarnej? Zapraszamy na III Opolskie Forum „Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze”, które odbędzie się online.

Forum „Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze” organizowane jest przez podlegające samorządowi województwa Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki (OCRG). Odbędzie się online 1 grudnia 2020 r. w godz. 10.00-13.30.

- To wydarzenie skierowane jest do przedsiębiorców, którzy szukają odpowiedzi na pytanie, czy i na jakich zasadach warto w obecnej sytuacji społeczno-gospodarczej zajmować się handlem międzynarodowym – mówi Szymon Ogłaza, członek zarządu woj. opolskiego.

Ideą wydarzenia jest prezentacja zagadnień związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej na konkretnych rynkach, przedstawienie praktycznych doświadczeń i spostrzeżeń ze strony firm oraz przedstawicieli instytucji otoczenia biznesu. Tematami kluczowymi w tegorocznej edycji Forum są: USA, Brexit oraz problemy związane z ograniczeniami sanitarnymi.

- Forum przyjmie formułę dyskusji panelowych oraz wywiadów skupionych wokół poszczególnych tematów. Ze względu na sytuację epidemiczną odbędzie się online co ma tę dobrą stronę, że nie ma limitu miejsc. Może w nim wziąć każdy zainteresowany przedsiębiorca, do czego zachęcamy – mówi Roland Wrzeciono, dyrektor OCRG.  

Moderatorem Forum będzie dziennikarz Igor Sokołowski. Partnerami merytorycznymi wydarzenia są: Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK), Brytyjsko-Polska Izba Handlowa, Amerykańska Izba Handlowa w Polsce i Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Opolu. Partnerem medialnym wydarzenia jest Nowa Trybuna Opolska. III Opolskie Forum „Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze” jest częścią I Forum Biznesu organizowanego przez NTO w partnerstwie z OCRG.

Informacje o Forum znajdziesz też na stronie www.ocrg.opolskie.pl w zakładce „Aktualności”.

 

PROGRAM FORUM

10:00 – otwarcie

10:15-10:45 – Sytuacja gospodarcza i ekonomicznaMateusz Walewski (BGK)

10:45 – 11:15 – Jak współpracować z rynkiem USA

Paneliści: Dorota Dąbrowska-Winterscheid (Amerykańska Izba Handlowa w Polsce), Mateusz Walewski (BGK), Dominik Dymecki (Apollo Capital)

11:15 – 11:45 – UK – jak Brexit wpłynie na wymianę handlową i gospodarkę Polski/UE

Paneliści: Michael Dembinski (Brytyjsko-Polska Izba Handlowa), Krzysztof Sofiński (Aluprof)

11:45 – 12:00 – przerwa 

12:00 – 12:30 – Elektromobilność oraz autonomiczność w motoryzacji – Adam Kornacki polski kierowca wyścigowy i dziennikarz motoryzacyjny

12:30 - 13:00 – Wymiana handlowa w perspektywie sanitarnej (ASF, ptasia grypa, SARS, łańcuch dostaw)

Paneliści:

Katarzyna Kazek – Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Opolu

Krzysztof Jarzyna - Industrias Alegre Poland

Maciej Wajs - Pasta Food Company Sp. z o.o.

13:00 – 13:30 – dyskusja zgromadzonych

13:30 – zakończenie

 

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM ZNAJDĄ PAŃSTWO W ZAŁĄCZNIKU PONIŻEJ